o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Włochy. Urocza 12-latka protestuje przeciwko zamknięciu szkół

6
Podziel się

Ze względu na pandemię COVID-19 władze podjęły decyzję o zamknięciu szkół w niektórych rejonach Włoch. Nie zgadza się z tym nie tylko wielu dorosłych, lecz także uczniów. 12-letnia Anita Iacovelli rozpoczęła w tej sprawie protest, który przykuł uwagę polityków.

Włochy. Urocza 12-latka protestuje przeciwko zamknięciu szkół
Anita Iacovelli protestuje przeciwko zamknięciu włoskich szkół (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bEhTCKBN

Anita Iacovelli uczęszcza do szkoły w Turynie w północno-zachodnich Włoszech. Po tym, jak w regionie Piemont gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19, władze podjęły decyzję o zamknięciu placówek edukacyjnych. Uczniowie odbywają więc lekcje w trybie zdalnym.

Koronawirus we Włoszech. Protest uczniów przeciwko zamknięciu szkół z powodu COVID-19

Jedną z osób, które nie zgadzają się z zamknięciem szkół, jest Anita Iacovelli. Żeby zwrócić uwagę władz, 12-latka podjęła decyzję o rozpoczęciu protestu. Jak podaje The Guardian, na początku Iacovelli demonstrowała w pojedynkę, jednak później przyłączyła się do niej przyjaciółka - Lisa Rogliatti - i pozostali uczniowie z ich klasy.

bEhTCKBP

W ramach protestu uczniowie rozstawiają przed Liceum im. Italo Calvino stoliki i krzesła. Następnie uczestniczą w zwykłych zdalnych lekcjach. Ze względu na kiepską pogodę są ubrani w ciepłą odzież oraz noszą maseczki ochronne. Pomysł 12-latki podchwyciło nie tylko jej otoczenie, lecz także inni włoscy uczniowie, którzy sprzeciwiają się zamknięciu szkół.

Na samym początku, kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, byliśmy szczęśliwi, ponieważ zbliżały się tygodnie testów i pomyśleliśmy, że je pominiemy. Ale potem zaczęło być bardzo ciężko i poczuliśmy się zmęczeni – przyznała Anita Iacovelli (The Guardian).
Zobacz także: Zobacz też: Niszczące skutki koronawirusa. Wykraczają daleko poza ludzką klatkę piersiową
bEhTCKBV

Anita Iacovelli nagłośniła też problemy, jakich doświadczają włoscy uczniowie w trakcie pracy zdalnej. Często borykają się z utratą połączenia internetowego, a w konsekwencji – konieczności wykonywania ćwiczeń od początku. Wysiłku wymaga od nich także skupienie uwagi po wielu godzinach spędzonych przed ekranem.

To nie jedyny problem – niektóre osoby nie mają nawet łącza internetowego, miejsca do nauki lub rodziców, którzy mogą im pomóc i ich wesprzeć – przyznaje Anita Iacovelli (The Guardian).

Na temat protestu zabrała głos sama włoska minister edukacji. Lucia Azzolina zadzwoniła do 12-latki i pogratulowała jej, że wkłada tak wiele wysiłku w to, aby mogła wrócić do szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhTCKCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
sęp
7 miesięcy temu
Był taki jeden.Wysyłał dzieciaków na front.
Lala666
7 miesięcy temu
Wzięła przykład z pewnej Grety - obecnie dobrze wynagradzanie celebrytki. Każdy chciałby zarobić, a się nie narobić. Pewnie jej rodzice również.
Bartek
7 miesięcy temu
Przecież wiadomo że to sprężyna rodziców.. pewnie chcą zaistnieć
bEhTCKCr
dawneczasy
7 miesięcy temu
swiat sie konczyyyy...a za moich czasow uczniowie zwiewali ze szkolyyyy...
HALUCYGEN
7 miesięcy temu
Sprytne dziecko, moze daleko zajsc w przyszlosci w kregach eurobiurokratow, moze tak daleko jak sama Jurowa
zadzwoniła,
7 miesięcy temu
a mogła posadzić :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić