o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Włochy. Urocza 12-latka protestuje przeciwko zamknięciu szkół

6
Podziel się

Ze względu na pandemię COVID-19 władze podjęły decyzję o zamknięciu szkół w niektórych rejonach Włoch. Nie zgadza się z tym nie tylko wielu dorosłych, lecz także uczniów. 12-letnia Anita Iacovelli rozpoczęła w tej sprawie protest, który przykuł uwagę polityków.

Włochy. Urocza 12-latka protestuje przeciwko zamknięciu szkół
Anita Iacovelli protestuje przeciwko zamknięciu włoskich szkół (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bEEmfFvV

Anita Iacovelli uczęszcza do szkoły w Turynie w północno-zachodnich Włoszech. Po tym, jak w regionie Piemont gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19, władze podjęły decyzję o zamknięciu placówek edukacyjnych. Uczniowie odbywają więc lekcje w trybie zdalnym.

Koronawirus we Włoszech. Protest uczniów przeciwko zamknięciu szkół z powodu COVID-19

Jedną z osób, które nie zgadzają się z zamknięciem szkół, jest Anita Iacovelli. Żeby zwrócić uwagę władz, 12-latka podjęła decyzję o rozpoczęciu protestu. Jak podaje The Guardian, na początku Iacovelli demonstrowała w pojedynkę, jednak później przyłączyła się do niej przyjaciółka - Lisa Rogliatti - i pozostali uczniowie z ich klasy.

bEEmfFvX

W ramach protestu uczniowie rozstawiają przed Liceum im. Italo Calvino stoliki i krzesła. Następnie uczestniczą w zwykłych zdalnych lekcjach. Ze względu na kiepską pogodę są ubrani w ciepłą odzież oraz noszą maseczki ochronne. Pomysł 12-latki podchwyciło nie tylko jej otoczenie, lecz także inni włoscy uczniowie, którzy sprzeciwiają się zamknięciu szkół.

Na samym początku, kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, byliśmy szczęśliwi, ponieważ zbliżały się tygodnie testów i pomyśleliśmy, że je pominiemy. Ale potem zaczęło być bardzo ciężko i poczuliśmy się zmęczeni – przyznała Anita Iacovelli (The Guardian).
Zobacz także: Zobacz też: Niszczące skutki koronawirusa. Wykraczają daleko poza ludzką klatkę piersiową
bEEmfFwd

Anita Iacovelli nagłośniła też problemy, jakich doświadczają włoscy uczniowie w trakcie pracy zdalnej. Często borykają się z utratą połączenia internetowego, a w konsekwencji – konieczności wykonywania ćwiczeń od początku. Wysiłku wymaga od nich także skupienie uwagi po wielu godzinach spędzonych przed ekranem.

To nie jedyny problem – niektóre osoby nie mają nawet łącza internetowego, miejsca do nauki lub rodziców, którzy mogą im pomóc i ich wesprzeć – przyznaje Anita Iacovelli (The Guardian).

Na temat protestu zabrała głos sama włoska minister edukacji. Lucia Azzolina zadzwoniła do 12-latki i pogratulowała jej, że wkłada tak wiele wysiłku w to, aby mogła wrócić do szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEmfFwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
sęp
10 miesięcy temu
Był taki jeden.Wysyłał dzieciaków na front.
Lala666
10 miesięcy temu
Wzięła przykład z pewnej Grety - obecnie dobrze wynagradzanie celebrytki. Każdy chciałby zarobić, a się nie narobić. Pewnie jej rodzice również.
Bartek
10 miesięcy temu
Przecież wiadomo że to sprężyna rodziców.. pewnie chcą zaistnieć
bEEmfFwz
dawneczasy
10 miesięcy temu
swiat sie konczyyyy...a za moich czasow uczniowie zwiewali ze szkolyyyy...
HALUCYGEN
10 miesięcy temu
Sprytne dziecko, moze daleko zajsc w przyszlosci w kregach eurobiurokratow, moze tak daleko jak sama Jurowa
zadzwoniła,
10 miesięcy temu
a mogła posadzić :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić