Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Wojna w Zjednoczonej Prawicy. Cięta riposta Kalety. Nagranie w sieci

4

Od kilku dni w Zjednoczonej Prawicy trwa prawdziwa wojna na słowa. Były szef KPRM Michał Dworczyk oskarżył partię Ziobry o "układ pasożytniczy". Posłowi z Dolnego Śląska odpowiedział był wiceminister sprawiedliwości, który wygarnął Dworczykowi aferę z wykradzionymi wiadomościami z poczty e-mail.

Wojna w Zjednoczonej Prawicy. Cięta riposta Kalety. Nagranie w sieci
Sebastian Kaleta zadrwił z Michała Dworczyka (Facebook, Michał Dworczyk, Szkło kontaktowe, Twitter)

Po wyborach parlamentarnych nie brakuje wzajemnych oskarżeń w obozie Zjednoczonej Prawicy. Coraz częściej przedstawiciele byłej koalicji rządzącej przed kamerami pozwalają sobie na dotkliwe uszczypliwości. Choćby Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta wprost mówił o tym, że Jarosław Kaczyński powinien udać na emeryturę.

Również między Mastalerkiem, a byłym wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem, doszło do ostrego spięcia, a poszło między innymi o odbudowę przemysłu zbrojeniowego w kraju.

Ponadto na uszczypliwości, wobec premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy, pozwolił sobie Patryk Jaki, europoseł reprezentujący Suwerenną Polskę. Chodziło między innymi o uległą politykę wobec UE, czy wycofanie ustawy o przejęciu TVN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posłowie PiS mówią “sprawdzam”. Zaczęli "szturm" na ministerstwa

Kolejna odsłona konfliktu. Dworczyk kontra Kaleta

Od dłuższego czasu część polityków Suwerennej Polski - w tym Patryk Jaki - krytykuje mniej lub bardziej otwarcie działania Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli tak bardzo negatywnie oceniają to, co się dzieje w naszej formacji, tak krytycznie oceniają kierownictwo to zastanawiam się, co jeszcze robią w Zjednoczonej Prawicy. Dzisiaj to jest rodzaj układu pasożytniczego - wprost powiedział Michał Dworczyk na antenie RMF FM.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Dziennikarze TVN zapytali o zdanie Sebastiana Kaletę, było wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS, przedstawiciela Suwerennej Polski.

Nas to nie boli (słowa o pasożytniczym układzie - przyp. red.). Ale przynajmniej potrafimy zabezpieczyć swoje skrzynki e-mail - rzucił w odpowiedzi Kaleta.
Mistrz riposty Sebastian Kaleta. Pewnie Michałowi Dworczykowi zrobi się przykro - drwi profil Szkła Kontaktowego na Facebooku.

Nieco wcześniej Dworczykowi odpowiedział kolega Kalety z partii, były wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, który również nawiązał do ataku hakerskiego. - Myślałem, że ktoś mu się włamał na skrzynkę, a jednak to był wywiad - ironizował.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić