Wrócili z Grecji. "Niespodzianka" po otwarciu walizki

34

Nietypowe doświadczenie przeżyła jedna z polskich rodzin, która po powrocie z wakacji w Grecji odkryła w swojej walizce nieproszonego gościa - skorpiona. Domownicy szybko zamknęli bagaż i zadzwonili po pomoc.

Wrócili z Grecji. "Niespodzianka" po otwarciu walizki
Wrócili z wakacji ze skorpionem w walizce. Potrzebna była pomoc (Adobe Stock)

Wakacje w ciepłych krajach mogą doświadczyć nietypowych doznań, o czym przekonała się jedna z polskich rodzin. Wróciła ona do Warszawy ze skorpionem w walizce.

Wrócili z wakacji ze skorpionem w walizce. Potrzebna była pomoc

Skorpion najprawdopodobniej szukał ucieczki przed wysokimi temperaturami i wykorzystał chwilę nieuwagi polskich wczasowiczów, wchodząc do otwartej walizki.

Pajęczak ruszył w drogę z Grecji do Polski i został odkryty w bagażu dopiero w momencie rozpakowywania walizki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wezbrana rzeka porwała most. Potężne ulewy w północnych Włoszech
Całą rodziną wrócili tego dnia z wakacji w Grecji. Podczas rozpakowywania zauważyli pośród ubrań skorpiona. Zaniepokojeni szybko zamknęli walizkę i zadzwonili po nas - powiedział starszy inspektor Robert Bielski z Ekopatrolu.

Funkcjonariusze Ekopatrolu przybyli pod wskazany adres, otworzyli walizkę i znaleźli skorpiona. Następnie zwierzę zostało umieszczone w specjalnym pojemniku i przetransportowane do ośrodka CITES w warszawskim ZOO.

Warto nadmienić, że na świecie żyje ponad 2 tys. gatunków skorpionów. Część z nich osiąga nieduże rozmiary, ale nie oznacza to, że są niegroźne dla człowieka. Wszystko ze względu na żądło i substancję, która może się przedostać do organizmu w razie ukąszenia. Ludzki organizm może zareagować na ukąszenie ogromnym bólem, częściowym paraliżem, a nawet śmiercią.

Sytuacja rodziny z Warszawy jest też najlepszym dowodem na to, by dokładnie przejrzeć bagaże przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Polski i równocześnie pilnować, aby nasze torby i walizki były dobrze zamknięte. To daje gwarancję, że żaden nieproszony gość nie wejdzie do wnętrza naszego pakunku.

"W ten sposób zmniejszymy szanse na zabranie do kraju pasażera 'na gapę', którego ukąszenie może być niebezpieczne" - podkreślił Ekopatrol.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić