o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Wrocław. Na boisku zlikwidowano bramki. Bo było za głośno

3
Podziel się

Dyrekcja szkoły podstawowej nr 38 we Wrocławiu zlikwidowała bramki na boisku. Powodem tej decyzji były skargi okolicznych mieszkańców, którym przeszkadzały dzieci grające w piłkę i wynikający z tego hałas. "Uważam to za totalny absurd" - powiedziała Onetowi wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska.

Wrocław. Na boisku zlikwidowano bramki. Bo było za głośno
Mieszkańcom przeszkadzały dzieci grające na boisku w piłkę (Getty Images)
bESxgIXV

Dwa tygodnie temu na boisku przy szkole podstawowej nr 38 na ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu zlikwidowano bramki do gry w piłkę. Ojciec 7-letniego chłopca postanowił interweniować w tej sprawie.

Od jednego z pracowników szkoły dowiedział się, że zdemontowanie bramek było spowodowane skargami mieszkańców ul. Drzewieckiego. Przeszkadzało im to, że dzieci grające w piłkę były za głośno.

bESxgIXX

Dyrekcja szkoły miała skonsultować decyzję z policją. Zlikwidowanie bramek miało być "tymczasowym rozwiązaniem", które miało potrwać co najmniej do września.

Dzieci od ponad roku siedzą w domu, nie mają normalnych zajęć wuefu, a teraz nie ma nawet z nimi, gdzie wyjść, bo na boisku szkolnym zlikwidowano bramki - powiedział Onetowi pan Marcin, ojciec 7-latka.
Przecież ludzie, którzy kupowali mieszkania, wiedzieli, że naprzeciwko jest boisko. Było tam, zanim powstały nowe budynki. Do czego, jeśli nie do gry w piłkę służy boisko? - dodał.
bESxgIYd

Z boiska zniknęły bramki. Interweniowała wiceprezydent Wrocławia

Głos w sprawie zabrała wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska. "Uważam to za totalny absurd, żeby boiska były zamykane, kiedy są najbardziej potrzebne" - stwierdziła. Granowska zapowiedziała, że przeprowadzi rozmowę z dyrekcją szkoły. Onet podaje, że po jej interwencji szkoła zobowiązała się, że bramki wrócą na swoje miejsce.

Zobacz także: Dariusz Piontkowski o planach MEN dotyczących pomocy psychicznej dla dzieci

bESxgIYe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxgIYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
yeahh
7 miesięcy temu
skąd tyle durnych ludzi w tym kraju?
Rr231
7 miesięcy temu
Pewno komitet blokowy pochodzi z komitetu.
fordon
7 miesięcy temu
To są właśnie spoleczniacy którym wszystko przeszkadza i tak jest prawie w każdym bloku
bESxgIYz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić