Wściekła Krystyna Pawłowicz. Dostało się rządowi Tuska

283

Krystyna Pawłowicz wciąż nie potrafi odnaleźć się w powyborczej rzeczywistości. Przejęcie władzy przez opozycję jest jej zdaniem katastrofalnym scenariuszem. W sobotę dodała nowy wpis na platformie X (dawniej Twitter), w którym zaatakowała partie, które za kilka dni przejmą władzę w Polsce.

Wściekła Krystyna Pawłowicz. Dostało się rządowi Tuska
Wściekła Krystyna Pawłowicz. Dostało się opozycji (Licencjodawca, AKPA)

Dla Krystyny Pawłowicz, która od wielu lat związana jest z partią "Prawo i Sprawiedliwość", wyniki wyborów parlamentarnych 2023 okazały się bardzo złe. Jej zdaniem, przejęcie władzy przez opozycję to katastrofa.

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda co prawda powierzył misję utworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu (PiS), to jednak wszystko wskazuje na to, że nowym premierem będzie Donald Tusk (KO).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lech Wałęsa? Nie znam". To Niemcy mówią o polskim działaczu
Czy uzyskanie w Sejmie łącznej, ale nie/konstytucyjnej większości nad zwycięzców wyborów, przez grupę kilku drobnych partii, daje tej sejmowej grupie mandat do zdemolowania konstytucyjnego ustroju? Do likwidacji jej fundamentalnych instytucji chroniących system demokratyczny? - burzy się Krystyna Pawłowicz.

Pawłowicz tradycyjnie wdała się w dyskusję z internautami. Jedna z nich dotyczyła tego, co Prawo i Sprawiedliwość zepsuło przez osiem lat rządów. Była posłanka odpowiedziała w swoim stylu.

Proszę to jasno sformułować i nazwać. Tylko bez haseł z TVN i Gazety Wyborczej. Prawne konkrety - odpowiedziała.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kiedy Donald Tusk przejmie władzę?

W poniedziałek, 11 grudnia Mateusz Morawiecki po raz ostatni wystąpi w Sejmie jako premier. W ciągu godziny ma podsumować swoje rządy i wyznaczyć kierunki programowe jego ugrupowania na najbliższe wybory.

W godzinach popołudniowych - po godz. 15 - nowa większość parlamentarna zgłosi swoją kandydaturę na szefa rządu. Kandydatem będzie Tusk. Następnie odbędzie się debata (oświadczenia klubów parlamentarnych), wybór prezesa Rady Ministrów i głosowanie.

We wtorek, 12 grudnia rano nowy premier wygłosi w Sejmie expose. Znamy już zapowiedzi pierwszych decyzji, jakie podejmie nowy rząd. Lider PO zapowiedział przystąpienie do instytucji Prokuratury Europejskiej i audyty w polskich ministerstwach. Mają je przeprowadzić zespoły międzynarodowe i prokuratura.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić