Wsiadła za kierownicę, choć miała 2,7 promila. Tak się tłumaczyła

25

Policjant nigdy nie traci czujności, nawet podczas urlopu. Dzielnicowa z komisariatu w Nowej Rudzie zauważyła, że jadący przed nią samochód wykonuje "nietypowe" manewry. Jak się okazało, kierująca pojazdem kobieta miała aż 2,7 promila alkoholu w organizmie. Nie do wiary, jak się tłumaczyła...

Wsiadła za kierownicę, choć miała 2,7 promila. Tak się tłumaczyła
Kierująca pojazdem kobieta była kompletnie pijana (Dolnośląska policja)

Ponoć policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Starsza sierżant Sylwia Ratowicz miała okazję, by się o tym przekonać. Policjantka zauważyła, że jadąca przed nią kobieta wykonuje "nietypowe" manewry. Ściślej mówiąc: poruszała się od jednej krawędzi jezdni do drugiej...

Zjeżdżała też na pobocze i podejmowała próby wyprzedzania w miejscach zabronionych. Co więcej, kilkukrotnie doprowadziła niemal do czołowego zderzenia z innymi pojazdami. Kobieta stwarzała zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Policjantka przystąpiła więc do działania.

Zaalarmowała dyżurnego z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, a sama postanowiła jechać za podejrzanym samochodem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjantka na urlopie przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwej kierującej

Kuriozalne tłumaczenie

Policjanci podczas pracy już nie jedno słyszeli, ale wyjaśnienia 52-latki okazały się pewnym zaskoczeniem. Pijana kobieta przekonywała, że jechała zygzakiem, bo... próbowała ominąć dziury na jezdni.

Nietrzeźwa mieszkanka powiatu wałbrzyskiego odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone nie tylko karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną, ale również zakazem prowadzenia podjazdów nawet do 15 lat oraz wysokim świadczeniem pieniężnym – poinformował podkom. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Po chwili do akcji włączył się patrol, który zatrzymał samochód. Jak się okazało, siedząca za kierownicą 52-latka była kompletnie pijana – miała w organizmie ż 2,7 promila alkoholu!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pijani kierowcy są zmorą polskich dróg. Stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

"Dlatego zawsze reagujmy, gdy widzimy kogoś, kto wsiada za kierownicę po alkoholu. Wystarczy przekazać informację o tym fakcie policjantom, aby przyczynić się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, tym samym chroniąc czyjeś życie i zdrowie" – przypomina policja.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić