Natalia Bogucka| 

Wstrząsające obrazy. Pokazała je policja z Gdańska

177

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku opublikowali materiał filmowy, który ma pokazywać młodym kierowcom, do czego prowadzi nadmierna prędkość oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Krótkie wideo, choć utrzymane w nieco żartobliwym i ironicznym tonie, ma niezwykle mocny przekaz.

Wstrząsające obrazy. Pokazała je policja z Gdańska
Mocny materiał KWP w Gdańsku (Pomorska Policja)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku realizują kampanię "Młodość nie zwalnia z myślenia". Chcą trafić do młodych ludzi serią materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem.

Najnowszy spot pokazuje, jak kończy się jazda z nadmierną prędkością oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze podkreślają, że na pomorskich drogach w ciągu miesiąca ginie ok. 8 osób.

8 dla ciebie to może nie jest jakaś spektakularna liczba, ale tak się składa, że ja mam ich za swoimi plecami - mówi na nagraniu policjant, wskazując na stojące za nim młode osoby.

Następnie przytaczana jest historia jednej z nich. Bohaterem spotu jest Damian, który ma żonę i córkę. Podczas powrotu z pracy jedzie autem z nadmierną prędkością. Uważa się za wybitnego kierowcę i jak zawsze podkreśla, "jeździ szybko, ale bezpiecznie".

Mocny spot pomorskiej policji. Daje do myślenia

Podczas jazdy dochodzi jednak do wypadku. Mężczyzny nie udaje się uratować. Zaniepokojona żona bezskutecznie próbuje się z nim skontaktować. "Czekamy, mała pyta kiedy będzie tata" - pisze w jednej z wiadomości.

Każdy z nas ma swoje życie, plany, rodzinę, bohater naszego filmu również. Kolejnym spotem, zrealizowanym przez pomorskich policjantów, chcemy zwrócić uwagę młodych ludzi na bezpieczeństwo, rozwagę i przestrzeganie przepisów. W sposób lekko żartobliwy mówimy o rzeczach szczególnie ważnych m.in. właśnie o bezpieczeństwie na drodze - piszą policjanci w opisie filmu.
Mówisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?! Potrafisz przewidzieć, co może się wydarzyć na drodze? Niestety, w wielu takich przypadkach, tak jak i w naszym filmie, skutki są tragiczne. Młodość nie zwalnia z myślenia, nie spiesz się, zdążysz! - apelują.
Zobacz także: Mówisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?! – „Młodość nie zwalnia z myślenia”.

Zobacz także: Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić