aktualizacja 

Wstrząsające słowa księdza. "Kasiu, mogłaś żyć, wierzyłaś inaczej"

245

32-letnia Kasia zmarła na COVID-19. "Mogłaby przeżyć, gdyby się zaszczepiła" – napisał na swoim blogu ks. Mieczysław Puzewicz, znajomy rodziny 32-latki.

Wstrząsające słowa księdza. "Kasiu, mogłaś żyć, wierzyłaś inaczej"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Ksiądz Mieczysław aktywnie prowadzi bloga "itinerarium.pl", na którym pisze nieomalże na każdy temat. Przypadek sprawił, że jest on akurat znajomym Kasi, 32-letniej Kasi, która zmarła niedawno na COVID-19.

Zmarła córka moich znajomych, dopiero skończyła 32 lata, pewnie powiem kazanie na pogrzebie Kasi, napisał duchowny na swoim blogu.
Zaprzyjaźniona anestezjolog mówi, że mogłaby przeżyć, gdyby się zaszczepiła - dodał.

Ks. Mieczysław Puzewicz, duszpasterz z lubelskiej parafii przywołuje też sytuację szpitala przy ul. Staszica, w którym brakuje wolnych miejsc. Okazuje się, że umiera coraz więcej młodych osób, nawet przed 30-tką.

"Heretycy wirusowi"

Ksiądz przyznał, że nie uda mu się przekonać "heretyków wirusowych" do tego, by uwierzyli w pandemię i pozytywny wpływ szczepień, ale powiedział, że się za nich modli. Wyraził też aprobatę dla ograniczeń dla niezaszczepionych osób.

Jasne, można tak czuć, co tam 20 pogrzebów dziennie na Majdanku (...) W tym przypadku wiara nie czyni cudów, ale zbija ludzi, tak, jak Kasię, na pogrzebie której powiem kazanie - przyznał ze smutkiem.

Ksiądz zakończył blogowego posta słowami skierowanymi bezpośrednio do Kasi. "Kasiu, mam nadzieję, że jesteś w niebie (...) Mogłaś żyć, wierzyłaś inaczej" - napisał. Jak wspomniał, udało mu się przekonać ponad 100 bezdomnych sióstr i braci do szczepienia przeciwko koronawirusowi.

W czwartek potwierdzono 28 128 nowych przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło aż 497 osób.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić