Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Wstrząsające wyznanie uczestniczki "The Voice of Poland". Rzuciła się pod pociąg

8
Podziel się:

We wrześniu wystartowała już 12. edycja popularnego show "The Voice od Poland". Jedną z uczestniczek jest Dorota Kaczmarek, młoda dziewczyna, która zmagała się z depresją. Choroba mogła ją pozbawić życie.

Wstrząsające wyznanie uczestniczki "The Voice of Poland". Rzuciła się pod pociąg
Wstrząsające wyznanie uczestniczki The Voice od Poland. Rzuciła się pod pociąg (YouTube.com)

Depresja diagnozowana jest nawet u 32 procent młodych ludzi w wieku 13-17 lat. Najczęściej pojawia się ona w postaci nasilonego lęku, obniżonego nastroju, silnych reakcji emocjonalnych, samookaleczeń, w najgorszym przypadku próbą samobójstwa.

Swoją walkę z chorobą opowiedziała Dorota Kaczmarek, uczestniczka 12. edycji "The Voice of Poland". Zachorowała na depresję w wieku 16 lat.

Były okresy, kiedy byłam duszą towarzystwa, a były też takie, że bałam się ludzi i nie potrafiłam z nimi rozmawiać. Moje poczucie własnej wartości, świadomość tego, że mam talent, były na poziomie zerowym - wspomina Dorota Kaczmarek, cytowana przez kronika24.pl

Choroba dla nastolatki mogła zakończyć się tragicznie. Było już tak źle, że Dorota rzuciła się pod pociąg. Na szczęście przeżyła. Jest niepełnosprawna, nie posiada dwóch nóg, jednak dostała drugą szansę na życie.

Nienawidziłam siebie… To, jaką jestem osobą. Nie chciałam wsparcia. Chciałam wtedy zniknąć po prostu. To wszystko doprowadziło do tego, że próbowałam odebrać sobie życie - przyznała wokalistka.

Lekarstwem na chorobę okazali się znajomi oraz muzyka. Dorota zaczęła pisać teksty i komponować swoje utwory, którymi dzieliła się z przyjaciółmi.

To niesamowite, jak ktoś docenia twoją sztukę. Od momentu wypadku są dwie różne osoby. Jestem dumna z tego jaka jestem teraz - powiedziała.

The Voice of Poland. Zmiana w jury

Nowymi jurorami dwunastej edycji "The Voice of Poland" są Justyna Steczkowska oraz Sylwia Grzeszczak. Bez zmian w programie oceniają uczestników Baron i Tomson z Afromental. Czwartym jurorem jest Marek Piekarczyk, który już oceniał uczestników show w sezonach 2-5.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Kim Dzong Un zmienił wygląd. "Stracił co najmniej 10 kg"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
alla
rok temu
To tylko potwierdza, jak poważnym problemem jest depresja. Moja siostra po rozwodzie tak się podłamała, czas nie leczył ran jak to mówią. W końcu dała się namówić na rozmowę ze specjalistą z Psychomedic i tak powoli zaczęła się otwierać. Terapia trochę trwała, ale nie zrezygnowała i teraz jest o wiele lepiej.
Gocha
rok temu
Trochę niebezpiecznie brać taką osobę do programu. A jak odpadnie i znów się załamie, to kto ją będzie miał na sumieniu?
Hmmm
rok temu
Ja mam za kilka tygodni 45 lat,depresje mam od lat w roznym stadium, szczerze różnie bywało i bywa aż naprawdę czasami nie chce się żyć i niewiele brakowało,najgorsze jest to jak jest się samym ze swoim światem pełnym absurdów który wziął się ze świata zewnętrznego a człowiek sobie z tym nie radzi,tak jest jak jest się niespełnionym życiowo,jak kto zniszczyl ci życie i nigdy nie miało się pomocy niestety
mysz
rok temu
Ludzie coraz bardziej pędzą nie z własnej woli coraz więcej godzin pracy aby zaspokoić podstawowe potrzeby, gubimy w tym pędzie relacje z rodzina dziećmi. Niestety galopujący wzrost cen będzie powodował więcej takich przypadków, pracujący są zmęczeni, rozgoryczeni, często starcza im od pierwszego do pierwszego dzieci na świetlicy. Po drugiej stronie MOPSOWI książęta wypoczęci (nie pracują z zasady), ale niezainteresowani nazbyt często światem poza gorzałą. Niestety równanie różnic społecznych darmową kasą nie załatwia wielu kwestii. Dzieci powinny być w ruchu, zamiast bezsensownego siedzenia na świetlicy zajęcia dodatkowe, sportowe, językowe, plastyczne, taneczne ale problemem jest kasa i brak chęci.Coraz częściej dzieci i dorośli żyją wirtualnie bo tam jest łatwiej, w zetknięciu z realnym światem zbyt często wybierają samobójstwo.
Adrian
rok temu
Rzuciła się pod pociąg i co, nie trafiła?
12 34
rok temu
Tiaa, ale nie na litość..
Dzinga
rok temu
Tu jest Polska i nazwy powinny być polskie co to znaczy jakieś voice ???itd
BBK.,
rok temu
Trzeba każdą zmianę w zachowaniu naszego bliskiego zauważyć i nieść pomoc ,nie opuszczać go , mówić jaki jest ważny,to dla osób chorych na depresję jest cenne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić