Wstrząsające wyznanie uczestniczki "The Voice of Poland". Rzuciła się pod pociąg

10

We wrześniu wystartowała już 12. edycja popularnego show "The Voice od Poland". Jedną z uczestniczek jest Dorota Kaczmarek, młoda dziewczyna, która zmagała się z depresją. Choroba mogła ją pozbawić życie.

Wstrząsające wyznanie uczestniczki "The Voice of Poland". Rzuciła się pod pociąg
Wstrząsające wyznanie uczestniczki The Voice od Poland. Rzuciła się pod pociąg (YouTube.com)

Depresja diagnozowana jest nawet u 32 procent młodych ludzi w wieku 13-17 lat. Najczęściej pojawia się ona w postaci nasilonego lęku, obniżonego nastroju, silnych reakcji emocjonalnych, samookaleczeń, w najgorszym przypadku próbą samobójstwa.

Swoją walkę z chorobą opowiedziała Dorota Kaczmarek, uczestniczka 12. edycji "The Voice of Poland". Zachorowała na depresję w wieku 16 lat.

Były okresy, kiedy byłam duszą towarzystwa, a były też takie, że bałam się ludzi i nie potrafiłam z nimi rozmawiać. Moje poczucie własnej wartości, świadomość tego, że mam talent, były na poziomie zerowym - wspomina Dorota Kaczmarek, cytowana przez kronika24.pl

Choroba dla nastolatki mogła zakończyć się tragicznie. Było już tak źle, że Dorota rzuciła się pod pociąg. Na szczęście przeżyła. Jest niepełnosprawna, nie posiada dwóch nóg, jednak dostała drugą szansę na życie.

Nienawidziłam siebie… To, jaką jestem osobą. Nie chciałam wsparcia. Chciałam wtedy zniknąć po prostu. To wszystko doprowadziło do tego, że próbowałam odebrać sobie życie - przyznała wokalistka.

Lekarstwem na chorobę okazali się znajomi oraz muzyka. Dorota zaczęła pisać teksty i komponować swoje utwory, którymi dzieliła się z przyjaciółmi.

To niesamowite, jak ktoś docenia twoją sztukę. Od momentu wypadku są dwie różne osoby. Jestem dumna z tego jaka jestem teraz - powiedziała.

The Voice of Poland. Zmiana w jury

Nowymi jurorami dwunastej edycji "The Voice of Poland" są Justyna Steczkowska oraz Sylwia Grzeszczak. Bez zmian w programie oceniają uczestników Baron i Tomson z Afromental. Czwartym jurorem jest Marek Piekarczyk, który już oceniał uczestników show w sezonach 2-5.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Kim Dzong Un zmienił wygląd. "Stracił co najmniej 10 kg"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić