Wybierasz się na Rysy? Lepiej sprawdź komunikat TPN

0
Podziel się:

Miłośnicy Tatr nie będą zadowoleni. Tatrzański Park Narodowy poinformował o zamknięciu szlaku na Rysy. Wszystko przez wymianę części łańcuchów na tym popularnym szlaku.

Wybierasz się na Rysy? Lepiej sprawdź komunikat TPN
Tatry (o2.pl)

Tatry przyciągają tysiące turystów nie tylko latem, ale także jesienią. Jeżeli w czwartek 8 września planujesz wybrać się na Rysy, powinieneś przeczytać komunikat wydany przez Tatrzański Park Narodowy.

UWAGA! 8 września w czwartek planowana jest wymiana części łańcuchów na szlaku na Rysy (od polskiej strony) - czerwono znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw pod Rysami - Rysy będzie w tym dniu zamknięty (w obu kierunkach) - informuje TPN.

Wejście na Rysy będzie możliwe jednak od strony słowackiej. Pracownicy TPN spodziewają się w kolejnych dniach dużego ruchu turystycznego w Tatrach.

Na leśnych i zacienionych odcinkach szlaków może być miejscami mokro lub błotniście. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w niektórych miejscach jest ślisko. Niewielkie utrudnienia spowodowane pracami remontowymi napotkamy na ścieżce nad reglami na odcinku Przysłop Miętusi - Wielka Polana Małołącka, na drodze pod reglami w okolicy Doliny za Bramką i Suchego Żlebu oraz u wylotu szlaku zejściowego z Jaskini Mroźnej - przypominają.
Przypominamy, że szlak turystyczny na odcinku od przełęczy Zawrat na Świnicę jest szlakiem jednokierunkowym. Ruch na tym odcinku odbywa się w kierunku zachodnim tj. od przełęczy Zawrat w stronę Świnicy. Brak możliwości przejścia ze Świnicy w kierunku Zawratu - zaznacza TPN.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Inne zamknięte szlaki

  • Od 1 sierpnia do odwołania, ze względu na remont, zamknięty jest żółty szlak turystyczny na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz (w obu kierunkach).
  • W okresie od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki turystyczne, rowerowe i narciarskie są zamknięte od zmierzchu do świtu.
  • Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej jest zamknięta do odwołania (planowany remont do 2023 r.).

Pamiętaj, by przed wyjściem w góry koniecznie sprawdzić prognozę pogody. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by powrócić przed zmrokiem.

Zobacz także: Nowoczesny dom z bali z widokiem na Tatry. Koszty utrzymania zaskakują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić