Nastolatek nie wiedział, że jest nagrywany. Ma czas tylko do piątku

81

To kolejna zabytkowa kamienica w centrum Lublina, która została pomazana najprawdopodobniej dla zabawy. Na ścianie pojawiły się wulgarne rysunki. Sprawca nie wiedział jednak, że kamery monitoringu doskonale zarejestrowały jego wizerunek. Administrator budynku postawił mu ultimatum.

Nastolatek nie wiedział, że jest nagrywany. Ma czas tylko do piątku
Krakowskie Przedmieście w Lublinie. (lublin.eu)

O sprawie informuje portal lublin112.pl. W ostatnich dniach na ścianie jednej z zabytkowych kamienic w centrum Lublina ktoś narysował wulgarne rysunki. Administracja budynku postanowiła dowiedzieć się, kto zniszczył mienie.

Dzięki temu, że cały okoliczny teren objęty jest monitoringiem sprawdzono nagrania zarejestrowane przez umieszczone kamery z ostatnich dni.

Sprawą zajęła się już kancelaria adwokacka

Szybko się okazało, że ścianę zabytkowej lubelskiej kamienicy zdewastowała młoda osoba. Do zdarzenia doszło w sobotę 3 września o godzinie ok. 15:45. Sprawca przebywał z grupką znajomych w pobliżu kamienicy. W pewnym momencie młoda osoba podeszła do ściany i zaczęła rysować po elewacji.

Jak wyjaśnia administrator obiektu, kamienica objęta jest ochroną konserwatorską. Znajduje się bowiem w gminnej ewidencji zabytków miasta Lublin. Sprawą zajęła się już kancelaria adwokacka i niebawem trafi ona do organów ścigania - ustalił portal lublin112.pl

Nagranie z monitoringu jest dostępne na stronie portalu. Administracja budynku upubliczniła je, po celowym obniżeniu jakości w celu ochrony wizerunku nastolatka. Sprawca ma szansę uniknąć prawnych konsekwencji swojego wybryku. Ma jednak czas tylko do piątku.

Z uwagi, że wizerunek sprawcy został doskonale uwieczniony, udowodnienie winy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jednak, jak dodaje administrator budynku, z uwagi, że jest to młoda osoba, może ona jeszcze do piątku zgłosić się celem naprawienia poczynionych przez siebie szkód. Wtedy zgłoszenie zostanie wycofane - informuje portal lublin112.pl
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić