Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Nastolatek nie wiedział, że jest nagrywany. Ma czas tylko do piątku

39
Podziel się:

To kolejna zabytkowa kamienica w centrum Lublina, która została pomazana najprawdopodobniej dla zabawy. Na ścianie pojawiły się wulgarne rysunki. Sprawca nie wiedział jednak, że kamery monitoringu doskonale zarejestrowały jego wizerunek. Administrator budynku postawił mu ultimatum.

Nastolatek nie wiedział, że jest nagrywany. Ma czas tylko do piątku
Krakowskie Przedmieście w Lublinie. (lublin.eu)

O sprawie informuje portal lublin112.pl. W ostatnich dniach na ścianie jednej z zabytkowych kamienic w centrum Lublina ktoś narysował wulgarne rysunki. Administracja budynku postanowiła dowiedzieć się, kto zniszczył mienie.

Dzięki temu, że cały okoliczny teren objęty jest monitoringiem sprawdzono nagrania zarejestrowane przez umieszczone kamery z ostatnich dni.

Sprawą zajęła się już kancelaria adwokacka

Szybko się okazało, że ścianę zabytkowej lubelskiej kamienicy zdewastowała młoda osoba. Do zdarzenia doszło w sobotę 3 września o godzinie ok. 15:45. Sprawca przebywał z grupką znajomych w pobliżu kamienicy. W pewnym momencie młoda osoba podeszła do ściany i zaczęła rysować po elewacji.

Jak wyjaśnia administrator obiektu, kamienica objęta jest ochroną konserwatorską. Znajduje się bowiem w gminnej ewidencji zabytków miasta Lublin. Sprawą zajęła się już kancelaria adwokacka i niebawem trafi ona do organów ścigania - ustalił portal lublin112.pl

Nagranie z monitoringu jest dostępne na stronie portalu. Administracja budynku upubliczniła je, po celowym obniżeniu jakości w celu ochrony wizerunku nastolatka. Sprawca ma szansę uniknąć prawnych konsekwencji swojego wybryku. Ma jednak czas tylko do piątku.

Z uwagi, że wizerunek sprawcy został doskonale uwieczniony, udowodnienie winy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jednak, jak dodaje administrator budynku, z uwagi, że jest to młoda osoba, może ona jeszcze do piątku zgłosić się celem naprawienia poczynionych przez siebie szkód. Wtedy zgłoszenie zostanie wycofane - informuje portal lublin112.pl
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Waldi
3 miesiące temu
He he miałem podobna sytuację ale umnie największą spółka gazowa uszkodziła elewacje i skrzynkę a policja wszystko umozyla a dokładnie komendant polcyji nie będzie się byle cz zajmował sprawa została umozona
Zezem wprost
3 miesiące temu
Poco te ceregiele ? Są dowody więc oddać gnojka sądowi a nie bawić się w jakieś dawanie szansy . Jemu dano szansę że się urodził i że mamusie go nie wyskrobała a teraz prawo musi znaczyć prawo. Naprawienie szkody powinno być niekwestionowanym obowiązkiem a kara wynikająca z K.K. nieuchronna
Okrakiem
3 miesiące temu
Jeżdżąc po Warszawie widać całe kwartały miasta,"upiększone" przez miejscowych "artystów", ale strażacy miejscy a stolicy zajęci są wystawianiem mandatów za brak opłaty parkingowej i na nic innego nie mają czasu
kamienicznik
3 miesiące temu
trzeba tego młokosa nauczyć moresu, niech zapłaci, może rodzice pomogą?
to była
3 miesiące temu
laska
...
3 miesiące temu
Ładny, odnowiony budynek. Co ta młodzież ma w głowach, żeby po nim bazgrolić. Całą grupę powinni pociągnąć do odpowiedzialnosci.
rango
3 miesiące temu
Obsmarowywanie budynków wygląda jak obszczywanie słupków przez psy, znaczące swoje terytorium. Gdyby jeszcze coś tam napisali, albo narysowali coś sensownego, to może byłoby świadectwo dla przyszłych pokoleń. Ale te bazgry na murach wyglądają gorzej niż psi mocz.
Jolly Roger
3 miesiące temu
Czyli mają tylko wizerunek i czekają żeby jeleń sam przyszedł do nich się przyznać. Bo przecieć policaje po dwóch tygodniach oleją sprawę i ją umorzą
bolo
3 miesiące temu
Tak średnio to powinno kosztować od 50-70tyś.tak że będzie pamiętał
Tylko pis
3 miesiące temu
Nie rozumiem. A morze ten hlopak nie wiedziau ze nie wolno mazac , co sobie wuasciciel mysli ze jak kupil kamienice to innym nie wolno mazac. Pan buk go ukaże .Ukarac wuasciciela za zastraszanie.polska dla polakuf.
waldi
3 miesiące temu
Naprawę zlecić profesjonalnej ekipie, naprawa na cito a więc sporo droższa. Tatuś z mamusią popracują przez rok za free, młody na d przez tydzień nie usiądzie - nauka nie pójdzie w las.
Sawas
3 miesiące temu
W wysoki mandat i obciążyć kosztami profesjonalnej naprawy, dodatkowo wciągnąć na listę półgłówków miasta i 500 godz. prac społecznych.
Ares
3 miesiące temu
A wy już wiecie czy wiedział czy nie wiedział. Pochwalił się wam?
strażak
3 miesiące temu
Nie zazdroszczę mu spotkania z ojcem, jak sprawa wyjdzie na jaw
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić