o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Izba lekarska oburzona słowami Andrzeja Dudy. "Nie do przyjęcia"

28
Podziel się

Podczas poniedziałkowej debaty w Końskich Andrzej Duda powiedział, że jest przeciwny wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Te słowa są szeroko komentowane. Stanowczo zareagowała m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Wybory 2020. Izba lekarska oburzona słowami Andrzeja Dudy. "Nie do przyjęcia"
Jasne stanowisko Andrzeja Dudy ws. obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi (PAP)
bDBstNmJ

Kwestia szczepionki na koronawirusa budzi wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że powinna być obowiązkowa, a inni uznają, że gdy już będzie gotowa, to powinni z niej skorzystać wyłącznie ci, którzy będą chcieli.

Jasne stanowisko w tej sprawie wygłosił prezydent Andrzej Duda. W trakcie poniedziałkowej debaty w Końskich zaznaczył, że jest przeciwny wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zobacz także: Wybory 2020. Ostre słowa w programie WP. "Rafał Trzaskowski jest draniem"
bDBstNmL

Czytaj także:

Wybory 2020. Eksperci reagują na słowa Andrzeja Dudy

Stanowisko prezydenta nie mogło przejść bez echa. "W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego - szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia!" - napisał na Twitterze immunolog dr Paweł Grzesiowski.

bDBstNmR
System szczepień w Polsce jest oparty na Konstytucji RP i ustawie o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń. Nie ma przymusu szczepień. Każdy w swoim sumieniu decyduje o szczepieniu. Promocja profilaktyki, w tym szczepień, powinna być celem każdego, kto szanuje ludzkie zdrowie i życie - dodał w kolejnym wpisie.

Na słowa Andrzeja Dudy zareagowała również Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza. Uznała ona je za "absolutnie nie do przyjęcia". O pilną reakcję i stanowisko w tej sprawie prosi Główny Inspektorat Sanitarny, Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.

bDBstNmS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBstNnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Blabla
7 miesięcy temu
Nie lubie Dudy ale zgadzam sie calkowicie ze nie mozna nikogo przymuszac do szczepien kazdy powinien sam decydowac czy chce czy tez nie Generalnie wybieram mniejsze zlo czyli moj glos ma Duda
popierom
7 miesięcy temu
haha ma racje Duda wolny kraj
obserwator
7 miesięcy temu
no proszę już się odezwało lobby farmaceutyczne - wielki biznes chce im uciec bokiem. polska to wolny kraj i szczepienia NIE MOGĄ być przymusowe - sami się szczepcie, trujcie
bDBstNnn
lekarz
7 miesięcy temu
jestem lekarze i nie polecam ze by ludzie się na wszystko szczepili bo jest to groźne dla zdrowia
Koko
7 miesięcy temu
Jestem lekarzem i powiem wam że mitras dalej biega w kolko i zabiera trąbki A już jest po debacie!
Najnowsze komentarze (28)
Gina
7 miesięcy temu
Nie dla szczepienia powinni Ci ludzie co nas tym faszerują odpowiadać przed sądami brawo prezydencie jesteśmy z panem
Ella
7 miesięcy temu
Brawo prezydencie nie dla szczepień wypad z tymi świństwami co nas tym.faszeruja
Magda
7 miesięcy temu
Przyczepili się o słówka. Najlepiej widać to w TVN-ie, jak się wyrywa wypowiedzi z kontekstu i prosi o opinię ekspertów dotyczącą urywków... W pierwszej części wypowiedzi Duda mówił o tym, iż był szczepiony jako dziecko oraz młody chłopak wg kalendarza i to popiera. Obrzydliwe jest to, gdy manipuluje się wypowiedziami i jeszcze gremia medyczne komentują zmanipulowane wypowiedzi, zamiast odnieść się do tego, co faktycznie było powiedziane - w całości.
Warszawiak
7 miesięcy temu
czy panowie i panie z Okręgowej Izby Lekarskiej nie słyszeli że zgodnie z ratyfikowanymi przez polske umowami międynarodowymi, przymuszanie czy obowiązkowanie jakiekolwiek bezpośrednie czy pośrednie do zabiegów w dziedzinach medycyny i biologii jest zabronione? (np. ostatni traktat lizboński - Karta Praw Podstawowych Art. 3)?
CNNNC
7 miesięcy temu
Bill Gates szczepi swoje dzieci ??
Młoda
7 miesięcy temu
Kocham Polskę i Polaków. Nie chcę tu rządów niemieckich.Głosuję na pana Dudę.
Nominate
7 miesięcy temu
Szczepionki, to przedewszystki GRUBA KASA. Dopiero na końcu, zdrowie ludzi
Nominate
7 miesięcy temu
Izba lekarska to armia Bill'a Gates'a. Mengele, byłby dumny...
bDBstNnf
szelma
7 miesięcy temu
tak , wolny kraj i będziesz zarażał kadego średniowiecze nie wolny kraj
ndndke
7 miesięcy temu
TYLKO TRZASKOWSKI. RAFAŁ TRZASKOWSKI😁😁😁😁
Agata
7 miesięcy temu
Ludzie czytaliście powyżej co napisał dr Grzesiowski: "System szczepień w Polsce jest oparty na Konstytucji RP i ustawie o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń. Nie ma przymusu szczepień." Jest obowiązek, a to dwie różne kwestie. Duda nie dał wam wolności w tym zakresie. Ten wybór był, dlatego tak świetnie się mają w Polsce ruchy antyszczepionkowe, które wierzą w cuda, dziwy, gusła i inne teorie spiskowe z forów internetowych, a nie w naukę.Duda zrobił to w geście do wyborców Bosaka, bo Konfederacja to duży ruch antyszczepionkowy. O zdrowiu, również szczepieniach, nie może decydować pogląd jednego człowieka, zwłaszcza,że z jego strony to zwykła kakofonia nie troska o innych. Szkoda, że podczas całej kampanii nie padło ani jedno pytanie o usprawnienie systemu zdrowotnego. Ale to bardzo śliski temat,Duda zakazał takich pytań, bo z afery Szumowskiego by się nie wyplątał. A obiecane w 2015 gabinety stomatologiczne, które obiecali z Beatą w każdej szkole powstały, prawda. Duda dotrzymuje obietnic tylko tych, które są chwytliwe i efekciarskie. Wiele obiecanek z przed pierwszej kadencji to zwykłe bałamuctwo dobrej zmiany.
Gabriel
7 miesięcy temu
Pan Prezydent w czasie pobytu w USA blagał Prezydenta Trumpa, aby Polska otrzymała w pierwszej kolejnosci nszczepionkę na koronawirusa, a w Polsce wygłasza przeciwne szczepieniu teorie ?
Olga
7 miesięcy temu
No brawo!!! Dziś politycy są znawcami i wyznacznikami norm w każdej dziedzinie!!! Po co nam lekarze,nauczyciele,przedsiębiorcy,naukowcy ,prawnicy-skoro politycy wiedzą wszystko??? Nie słuchajcie nikogo-słucjajcie polityków.
Koko
7 miesięcy temu
Mitras dalej broni się na schodach broniąc żeby nie zepsuto im kibelka😄😄😄
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić