Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Izba lekarska oburzona słowami Andrzeja Dudy. "Nie do przyjęcia"

44

Podczas poniedziałkowej debaty w Końskich Andrzej Duda powiedział, że jest przeciwny wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Te słowa są szeroko komentowane. Stanowczo zareagowała m.in. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Wybory 2020. Izba lekarska oburzona słowami Andrzeja Dudy. "Nie do przyjęcia"
Jasne stanowisko Andrzeja Dudy ws. obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi (PAP)

Kwestia szczepionki na koronawirusa budzi wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że powinna być obowiązkowa, a inni uznają, że gdy już będzie gotowa, to powinni z niej skorzystać wyłącznie ci, którzy będą chcieli.

Jasne stanowisko w tej sprawie wygłosił prezydent Andrzej Duda. W trakcie poniedziałkowej debaty w Końskich zaznaczył, że jest przeciwny wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zobacz także: Wybory 2020. Ostre słowa w programie WP. "Rafał Trzaskowski jest draniem"

Czytaj także:

Wybory 2020. Eksperci reagują na słowa Andrzeja Dudy

Stanowisko prezydenta nie mogło przejść bez echa. "W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszony został filar zdrowia publicznego - szczepienia ochronne. Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia!" - napisał na Twitterze immunolog dr Paweł Grzesiowski.

System szczepień w Polsce jest oparty na Konstytucji RP i ustawie o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń. Nie ma przymusu szczepień. Każdy w swoim sumieniu decyduje o szczepieniu. Promocja profilaktyki, w tym szczepień, powinna być celem każdego, kto szanuje ludzkie zdrowie i życie - dodał w kolejnym wpisie.

Na słowa Andrzeja Dudy zareagowała również Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie im. prof. Jana Nielubowicza. Uznała ona je za "absolutnie nie do przyjęcia". O pilną reakcję i stanowisko w tej sprawie prosi Główny Inspektorat Sanitarny, Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić