o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Wybory kopertowe. Michał Dworczyk zapewnia, że rząd działał zgodnie z prawem

45
Podziel się

Michał Dworczyk zabrał głos na temat kontrowersji wokół wyborów kopertowych. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów skomentował m.in. decyzję Mariana Banasia, aby złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez m.in. Mateusza Morawieckiego.

Wybory kopertowe. Michał Dworczyk zapewnia, że rząd działał zgodnie z prawem
Michał Dworczyk skomentował decyzję Mariana Banasia o złożeniu zawiadomienia do prokuratury (PAP, Radek Pietruszka)
bECMEHXF

Kontrowersje dotyczą wyborów kopertowych, które pierwotnie miały odbyć się 10 maja 2020 roku. We wtorek 25 maja Najwyższa Izba Kontroli z Marianem Banasiem na czele zadeklarowała, że złoży do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, a także trzech ministrów, czyli Jacka Sasina, Mariusza Kamińskiego i właśnie – Michała Dworczyka.

NIK składa zawiadomienie do prokuratury. Dworczyk komentuje

Michał Dworczyk przedstawił swoją opinię w trakcie wystąpienia w programie Polsat News. Szef KPRM został zapytany, czy planuje dymisję w związku ze złożeniem zawiadomienia przez NIK. Ten jednak zaprzeczył, aby miał podobne plany i zapewnił, że rząd działał zgodnie z prawem.

bECMEHXH
Nie mam takich planów. Mamy do czynienia z pewnym sporem prawnym. Obowiązkiem rządu było przygotowanie wyborów. Podjęliśmy działania zgodne z posiadanymi opiniami prawnymi – podkreślił Michał Dworczyk w programie Polsat News.
Zobacz także: Zobacz też: Pozwy za lockdown. Przedsiębiorcy dostaną pieniądze? Mec. Dubois: Rząd zrobi wszystko, żeby nie płacić
bECMEHXN

Szef KPRM zauważył, że raport NIK został opublikowany już w połowie maja. Tymczasem Marian Banaś zdecydował się na złożenie zawiadomienia dopiero dwa tygodnie od tego momentu. Dworczyk wyraził przypuszczenie, że w tym czasie musiały zajść jakieś szczególne okoliczności, które skłoniły Banasia do zmiany decyzji.

W decyzjach pokontrolnych było napisane, że NIK nie będzie podejmowała tego rodzaju działań. Nie wiem, jakie nowe okoliczności zaszły w ciągu tych ostatnich tygodni, że prezes Marian Banaś zmienił zdanie – zauważył Michał Dworczyk w Polsat News.

Na decyzję NIK zareagowali także członkowie Koalicji Obywatelskiej. Zapowiedzieli oni, że złożą w Sejmie wniosek o odwołanie ministrów wymienionych w zawiadomieniu do prokuratury. Michał Dworczyk zapewnił jednak, że przyjmie sytuację ze spokojem, mimo że jest ona dla niego bardzo niekomfortowa.

bECMEHXO
Dla każdego polityka taka sytuacja byłaby niekomfortowa. Ze spokojem czekam na decyzję Sejmu – deklaruje Michał Dworczyk w Polsat News.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMEHYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Gość
4 miesiące temu
Tego nawet nie da się skomentować...przykre jest to że prawo nie chroni obywatela za spóznienie sie za dwa dni niezapłacone oc za stojące( czasem nieużywane auto ) choćby przez zapomnienie a chroni przepuszczenie ot tak sobie milionów... Gdzie tu logika?
buk
4 miesiące temu
Jak Kidawa miała 2% poparcia to Grodzki wymyślił zabójcze koperty i zablokował wybory , więc kto ma płacić !
Twój nick
4 miesiące temu
Śmiechu warte !!! Stracone pieniądze na nie wykonane wybory - zgodnie z prawem, trefne maseczki od instruktora narciarskiego - zgodnie z prawem, trefne respiratory widmo od handlarza bronią - zgodnie z prawem. TO ZBÓJECKIE PRAWO !!!
bECMEHYj
Baks
4 miesiące temu
Jak cię złapią za rękę to mów że to nie twoja ręka
kurczę
4 miesiące temu
te 70 milionów ktoś musi oddać do kasy państwa, a czy to będzie dworczyk, sasin czy morawiecki... niech robia zrzutę. Każdy bank skredytuje tych błyskawicznych milionerów
Gosc
4 miesiące temu
Bylo by dobrze zeby do wyjasnienia sprawy sami podali sie do dymisji a tak Panie Dworczyk wychodzi na to ze czlowiek winny sie tlumaczy Ale on wie ze ta sprawa nie ujrzy swiatla dziennego ,wiec po co mial by sie podac do dymisji.To sa dobrzy kanciarze.
emeryt
4 miesiące temu
To wina Tuska pluj w oczy a mówi że deszcz pada jak Pan może w zywe oczy kłamać
sun
4 miesiące temu
Któż lepiej zna się na prawie od historyka i instruktora harcerskiego w pisowskiej Polsce Nowego Ładu? NIKT :)
bbbb
4 miesiące temu
Panie Dworczyk, nie trzeba być prawnikiem żeby wiedzieć, że urzędnicy mogą działać tylko i wyłącznie w granicach prawa. Czyli mogą coś robić tylko i wyłącznie gdy przepis na to im pozwala. W chwili ogłaszania i organizacji kopertówek nie było przepisów gdyż powstały dopiero kilka(naście) dni po (nie)wyborach. Wszyscy dookoła o tym trąbili, nawet prawnicy premiera. I teraz trzeba będzie ponieść konsekwencje ślepego posłuszeństwa. A co najlepsze, to fakt, że główny winowajca teraz się z was śmieje, bo on był tylko "zwykłym" posłem.
Nipol
4 miesiące temu
Panie Dworczyk! (Czy może nadworny kłamco). Czy zgodne z prawem? To się dopiero okaże, kiedy prawo wróci w nasze progi,ale nie w waszym wydaniu! I kiedy nie będziecie sędziami we własnej sprawie!!!
rbrer
4 miesiące temu
czyli co rząd może wyrzucic w błoto kilkadziesiąt milionów złotych iwszystko jest w porzadku
nic innego
4 miesiące temu
Czego mają się bać. Wszystkie niejasności wytłumaczy TK.
Konstytucjoła...
4 miesiące temu
Większość ludzi siedzących w więzieniach zarzeka się, że są niewinni.
bECMEHYb
dmm
4 miesiące temu
Poczekacie na wyrok praworządnego sądu,trochę to potrwa,bo ziobro już was uznał za niewinnych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić