Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Córka Kornela Morawieckiego oskarża Lecha Wałęsę

25
Podziel się:

To on zdradził - mówi o byłym prezydencie i przywódcy ruchu antykomunistycznego Lechu Wałęsie córka marszałka seniora Marta Morawiecka. Komentuje w ten sposób słowa Wałęsy o Kornelu Morawiecki z niedzielnej konwencji PO.

Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki z żoną Jadwigą i córką Martą na otwarciu wystawy IPN w Warszawie w czerwcu 2019 r.
Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki z żoną Jadwigą i córką Martą na otwarciu wystawy IPN w Warszawie w czerwcu 2019 r. (PAP, Radek Pietruszka)

Po tym, jak Lech Wałęsa podczas weekendowej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego zdrajcą, na byłego prezydenta spadła lawina krytyki. Milczeć nie zamierza również rodzina Morawieckich.

- Tata był bohaterem walki o wolną Polskę! - stwierdza w rozmowie z "Super Expressem" Marta Morawiecka, córka działacza "Solidarności Walczącej".

Morawiecka jest zdumiona słowami Wałęsy i uważa, że "zatracił wszelką miarę" - Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Sam powinien przyznać się do swojej przeszłości - stwierdza córka Kornela Morawieckiego.

Burza po występie Wałęsy na konwencji KO. Siemoniak tłumaczy

- Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę - dodaje siostra premiera Mateusza Morawieckiego.

Lech Wałęsa o "zdrajcy"

Były prezydent zaskoczył zgromadzonych na niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej. - Naród was tak odbiera, jak odbiera, bo mnie nie słuchacie! - zwracał się do polityków Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa. Zmarłego Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą".

- Te słowa więcej świadczą o Lechu Wałęsie, a nic nie mówią o moim ojcu - komentował premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta stwierdził w rozmowie z WP, że ojciec popełnił błąd. - Na wszystko jest czas i miejsce. To nie był moment na takie słowa. Mój ojciec ma takie opinie na temat przeszłości, inni mają odmienne, ale to nie był dobry moment na udowadnianie tego, kto miał rację, a kto nie. To nie ten czas - podkreślał Jarosław Wałęsa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(25)
osa
3 lata temu
córki zawsze wierzą w autorytet swych ojców, nawet w takich jak senior Morawiecki, który sam wyznał, że żonę, z którą ma dzieci porzucił dla innej i z tą drugą ma syna a do tego ma trzecią - panią Hanię z Solidarności i wszystkie trzy kocha
zibi
3 lata temu
jeśli synek jest banksterem okradającym polaków na rzecz banków, kłamcą skazanym przez sąd to kim jest jego tatuś ?? zbawicielem ???
KM
3 lata temu
Panie Wałęsa dał by Pan spokój i niech się Pan nie wychylapolitycznie daje Pan wstyd całemu krajowi.niech Pan bawi wnuki.
fg
3 lata temu
Ma pani rację jesteśmy z panią
Oszukany
3 lata temu
Ach która to z córek zaskarża słowa Pana Lecha. Czy Mateuszek zna wszystkie siostry i braci które spłodził ten wybitny działacz fałszujący listy wyborcze czy też defraudujący pieniądze
TO ŁON TO ŁON...
3 lata temu
Wszyscy w stoczni wiedzieli kim jest PONTON, bo tak go zwali gdy z łodzi przesiad się do pontonu i po ciuchu dostał do stoczni...! Żaden mur nie stanął mu na drodze ! PONTON alias BOLEK
Wyborca
3 lata temu
Hej KODBOLEK nisko szkolony elektryk... kablowałeś z dużym natężeniem, już nie mogę się doczekać aż wysoki woltaż cię strzeli w ten sprzedajny łeb !
😇😈😇😈😇😈
3 lata temu
PONTON - Jawny Donosiciel Bolek ma majaczenie alkoholowe, delirium tremens, biała gorączka, stan zaburzeń świadomości z iluzjami. W Arłamowie pokazał ile może wciągnąć Widać po nim że to chodząca flacha ...
Polak
3 lata temu
PODŁY, ODRAŻAJĄCY CZŁOWIECZEK.
Polak
3 lata temu
DLA ZDRAJCY BOLKA POWINNO ODEBRAĆ SIĘ OBYWATELSTWO, WYGNAĆ Z Polski ORAZ ZABRAĆ WSZYSTKO CO ZDOBYŁ ZA DONOSICIELSTWO NA UCZCIWYCH LUDZI.
tyu
3 lata temu
teraz się zacznie licytacja kto ile doniusł
efa0109
3 lata temu
Walesa uwaza ze jak on zdradzil Polske i Polakow to kazdy tez taki jest jak on zenada I wstyd ale sa tez cudzoziemcy ,ktorzy wiedza kim on jest
OBYWATELKA......
3 lata temu
POdły CZŁOWIEK JUDASZ ZDRAJCA ROZUMU ZERO....
ss
3 lata temu
jeden i drugi to kapusie , donosiciele
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić