Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory prezydenckie 2020. Cisza wyborcza złamana. Pijany członek komisji

11

Odbyła się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej. Członkowie PKW poinformowali, w jaki sposób przebiegły pierwsze godziny wyborów prezydenckich. W Polsce miały już miejsce wykroczenia, łamano także ciszę wyborczą.

Wybory prezydenckie 2020. Cisza wyborcza złamana. Pijany członek komisji
Wybory prezydenckie 2020: doszło do pierwszych wykroczeń i łamania ciszy wyborczej (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Jak podaje "Wirtualna Polska", w tym roku szybkość oddawania głosów jest znacznie zmniejszona. To konsekwencja obostrzeń sanitarnych, które nałożono ze względu na panującą pandemię COVID-19.

Należą się z naszej strony przeprosiny, chociaż niezależne od nas. Pandemia nie jest zależna od komisji wyborczej, natomiast wprowadzenie rygoru sanitarnych spowodowało, że ta szybkość oddania głosu jest znacznie zmniejszona – oświadczył szef PKW Sylwester Marciniak ("WP").

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza o przebiegu wyborów

Do tej pory odnotowano już 93 przypadki niszczenia materiałów wyborczych. Miało miejsce również 12 incydentów z rozwieszaniem plakatów promujących kandydatów na prezydenta.

W związku z wyborami popełniono już 8 przestępstw i 159 wykroczeń. W Jedwabnie niedaleko Szczytna doszło do ataku na mężczyznę, który próbował rozwieszać plakaty wyborcze. Z kolei w OKW nr 100 w Toruniu okazało się, że przewodniczący komisji znajdował się pod wpływem alkoholu. Konieczny był wybór osoby na jego miejsce.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić