oprac. Katarzyna Bogdańska| 

Wyniki wyborów parlamentarnych. Stefan Niesiołowski ostro uderza w Grzegorza Schetynę

3

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Już wiadomo, że zwycięzcą jest PiS. Mnożą się krytyczne komentarze pod adresem PO. "Największym przegranym tych wyborów jest jednak Grzegorz Schetyna" - podsumował ostro Stefan Niesiołowski. "Nieudacznik po raz kolejny poniósł klęskę" - napisał na Facebooku.

Wyniki wyborów parlamentarnych. Ostre słowa o Grzegorzu Schetynie
Wyniki wyborów parlamentarnych. Ostre słowa o Grzegorzu Schetynie (East News)

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Platforma Obywatelska nie przekonała do siebie wyborców. Bardzo krytycznie wyniki wyborów skomentował były polityk tej partii Stefan Niesiołowski.

"Największym przegranym tych wyborów jest jednak Schetyna. Ten obrzydliwy (...) nieudacznik po raz kolejny poniósł klęskę, gdyż jego koalicja (obejmująca PO, Nowoczesną i kilka pacynek), której zmontowanie miało być jego sukcesem dającym prawo decydowania o losach opozycji, uzyskała mniejsze poparcie niż w poprzednich wyborach PO i Nowoczesna" - napisał na swoim profilu na Facebooku. Stwierdził, że "trudno też mówić o sukcesie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, której przywództwo skończyło się zanim na dobre się zaczęło".

"Oczywiście Schetyna obsadził swoimi lizusami większość jedynek i będzie miał duże wpływy w Platformie Obywatelskiej, ale wydaje się, że po kolejnej klęsce coraz więcej polityków związanych z PO zrozumie, że pozbycie się Schetyny jest pierwszym warunkiem przetrwania tej formacji skazanej pod jego rządami na skarlenie, rozkład i upadek" - podsumował.

Jednocześnie Niesiołowski podkreślił, że "największym zwycięzcą tych wyborów jest moim zdaniem lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz i oczywiście Polski Stronnictwo Ludowe, partia, której wielu komentatorów i sondaży nie dawało szans na wejście do sejmu".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Trwa oczekiwanie na oficjalne dane. Do głosowania w wyborach uprawnionych było 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami. Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, PKW przedstawi w poniedziałek późnym wieczorem lub we wtorek rano. Ostateczne, oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić