aktualizacja 

Wystawała ze ściółki. Alarmujące odkrycie leśników w Małopolsce

50

To z pewnością był dzień sporych emocji dla pracowników Nadleśnictwa Niepołomice (należącego do Lasów Państwowych). Przyrodnicy znaleźli bowiem w lesie lotkę od pocisku moździerzowego z czasów II wojny światowej. Szczegóły jeżą włos na głowie. "Przy takim poniedziałku to i kawa niepotrzebna z rana" - podali leśnicy na Facebooku.

Wystawała ze ściółki. Alarmujące odkrycie leśników w Małopolsce
Niebezpieczne znalezisko na terenie Nadleśnictwa Niepołomice. Fot. Sławomir Lorenz (Facebook, Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Niepołomice podlega Lasom Państwowym. Znajduje się w województwie małopolskim (powiat wielicki i bocheński). Wiadomo, że ogólna powierzchnia Nadleśnictwa liczy obecnie 10 924,60 ha (w tym powierzchnia leśna stanowi 10 595,73 ha).

Placówka prowadzi własną stronę na Facebooku. Fanpejdż ten cieszy się sporą popularnością. Aktualnie śledzi go już 8,4 tysięcy internautów. Stronę polubiono zaś 7,6 tysięcy razy. Tutaj można znaleźć sporo informacji na temat flory i fauny. Tym razem było inaczej.

Leśnicy znaleźli to w lesie. Lotka od pocisku moździerzowego z II wojny światowej

W poniedziałek 21 sierpnia 2023 roku leśnicy zamieścili na Facebooku zdjęcie grozy. Pochodziło ono wprost z lasu. Można było na nim zauważyć lotkę od pocisku moździerzowego z II wojny światowej, która wystawała ze ściółki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śniadanie zaskrońca. Niecodzienne nagranie z Baligrodu

"Znaleziona w jednym z leśnictw naszego nadleśnictwa. Wybierając się na spacer, a szczególnie na grzyby, pamiętajcie o tym, że tereny leśne były areną działań wojennych i gleba leśna niejedno kryje" - napisali w poście na Facebooku.

Dlatego, w trosce o własne bezpieczeństwo, zwracajcie uwagę na to, co się może znaleźć pod nogami - dodali.

Przypomnieli również, jak należy się zachować w przypadku znalezienia pocisków/bomb. Przekazali, że pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. W każdej chwili mogą one bowiem eksplodować. Należy chwycić za telefon i powiadomić służby.

Zapiszcie lokalizację i poinformujcie nas lub Policję - podali.

Post cieszył się zainteresowaniem użytkowników Facebooka. Chętnie go lajkowali i komentowali.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić