Wysyłają wiadomości o zwrocie podatku. Ministerstwo ostrzega

1

Oszuści wysyłają do Polaków fałszywe wiadomości, w których autor podszywa się pod Ministerstwo Finansów i informuje o zwrocie podatku. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa podkreślają, że nie wysyłają tego typu wiadomości do podatników. Zachowajcie więc ostrożność!


Wysyłają wiadomości o zwrocie podatku. Ministerstwo ostrzega
Zdjęcie ilustracyjne. (Pexels)

Przestępcy nieustannie szukają nowych sposobów, by się wzbogacić. Ich ofiarami często padają osoby starsze oraz samotne, które nie potrafią odmówić pomocy. Bądźmy czujni!

Tym razem do Ministerstwa Finansów docierają sygnały o wiadomościach e-mail, w których nadawca informuje o przysługującym podatnikowi zwrocie nadpłaconego podatku i zachęca do zalogowania się w serwisie e-Urząd Skarbowy.

W rzeczywistości po kliknięciu w baner logowania podatnik jest kierowany na stronę, która służy do wyłudzania danych - ostrzega KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Fałszywa wiadomość zawiera logo Ministerstwa Finansów i serwisu e-Urząd Skarbowy oraz adres Ministerstwa Cyfryzacji.

Ostrzegamy, że tego typu wiadomości nie zostały wysłane z serwerów resortu finansów, a otwieranie linków w nich zawartych jest niebezpieczne. Oszuści próbują w ten sposób uzyskać dane kont bankowych oraz kart płatniczych podatnika - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

"Prosimy o zachowanie ostrożności i nieotwieranie linków z podejrzanej korespondencji, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości"- dodaje Ministerstwo Finansów.

W październiku br. Ministerstwo Finansów ostrzegało przed SMS-ami dotyczącymi płatności za przejazd w systemie e-TOLL. Była to próba wyłudzenia danych o rachunkach bankowych użytkowników. "Jeśli otrzymałeś SMS w sprawie płatności za przejazd w e-TOLL zignoruj go i nie klikaj w umieszczony w nim link" - informowało MF.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić