o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Kara za rozmawianie podczas lekcji. Oburzenie w całych Chinach

148
Podziel się

W jednej z chińskich szkół miała miejsce skandaliczna sytuacja. Nauczyciel wymierzył uczniowi wyjątkowo surową karę za rozmawianie w trakcie lekcji. Mężczyzna został już zatrzymany przez policję.

Kara za rozmawianie podczas lekcji. Oburzenie w całych Chinach
Uczeń musiał przejść aż 7 zabiegów.
bEhfjsnF

Sprawa oburzyła całe Chiny. Do zdarzenia doszło 5 marca, ale dopiero teraz wszystko wyszło na jaw. Nauczyciel szkoły podstawowej Xinhua Road w środkowych Chinach zauważył, że jeden z uczniów rozmawia w trakcie lekcji. Rozzłościło go to do tego stopnia, że postanowił wymierzyć dziecku karę cielesną.

Nauczyciel zaczął gwałtownie pociągać chłopca za włosy. Robił to z tak dużą siłą, że w niektórych miejscach oderwał skórę głowy od czaszki. Dziecko powiedziało o urazie swojej mamie dopiero po kilku godzinach w domu. Widząc stan skóry syna, zadzwoniła następnego dnia do wychowawcy, który przyznał się do przemocy.

bEhfjsnH
Włosy mojego syna są krótkie. Kiedy nauczyciel po raz pierwszy go pociągnął, mój syn się cofnął. Nauczyciel, być może sądząc, że stawia opór, pociągnął go znowu - powiedziała matka chłopca.

Poszkodowany Yuan został zabrany do szpitala 3 dni po zdarzeniu. Obrzęk rozprzestrzenił się na połowę jego głowy. Lekarze przeprowadzili aż 7 zabiegów, podczas których pobrali strzykawkami z jego mózgu aż litr krwi. Po trzech tygodniach chłopiec opuścił szpital. Nadal czuje jednak ból skóry głowy, zwłaszcza podczas strzyżenia włosów. Obawia się powrotu do szkoły. Za leczenie dziecka zapłacił winny nauczyciel.

Rachunki za leczenie opłacał nauczyciel. Powiedział, że czuje żal i poczucie winy. Miał nadzieję, że mu wybaczymy. Ale nie mogę mu wybaczyć - powiedziała matka dziecka.
bEhfjsnN

Nauczyciel poniesie konsekwencje

Sprawą zajęła się policja w Pingdingshan w prowincji Henan. Nauczyciel Chang został umieszczony w areszcie. Szkoła zawiesiła go w nauczaniu dopiero 20 dni po skandalicznym zdarzeniu. Matka odrzuciła propozycję winowajcy dotyczącą rekompensaty finansowej dla chłopca. Zapowiedziała, że pozwie szkołę i nauczyciela. W Chinach kary cielesne wobec uczniów są zakazane, jednak pomimo tego nadal się je stosuje.

bEhfjsnO
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhfjsoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(148)
ŻycZliwy
miesiąc temu
Chodź ze mną spróbuj a nie miał do dzieci..ojcu tak samo powoedZoalem wyciągnij jeszcze raz ręce do mojej mamy a co je polamie przy samej dupie bo jaki mi dajesz przykład...jako ojciec synowi..mit twoja rodzina nie moja a ja muszę wszystkich przed tobą bronić...co to nie..kur (WA) jest... Nie bądźcie obojętni na krzywdy które widzicie może to właśnie Ciebie będą krzywdzic a wszyscy przejdą obojętnie przy twoim cierpieniu...jak wtedy się będziesz czuł...I tak jest znieczulica na świecie..jesteś człowiekiem to broń drugiego w niedoli
Morale.pl
miesiąc temu
Czytam i tak się zastanawiam czy to co piszecie w jaki sposób Byscie siłowo rozwiązali ta sprawę jest prawdziwe Bo jeśli tak to daleko nie odbiegacie od tego nauczyciela Czy nielepiej było by zrobić wszystko By ten czlowiek nigdy już niemogl uczyć Po prostu pozbawienie praw do wykonywania,zawodu To dluzej boli niż wasze pobicie za które To wobec was mogły by być szeroko idomce konsekwencje prawne
Ala
miesiąc temu
Dzieci to to,co mamy najwartościowsze jako społeczeństwo,najcenniejsze,musimy je chronić i nigdy,przenigdy nie pozwolić,by ktokolwiek je skrzywdził.
bEhfjsoj
Ana
miesiąc temu
Za takie coś to powinni nauczycielowi zrobić to co on zrobił chłopcu wtedy by wiedział jak czuł się chłopiec....
Krzychu
miesiąc temu
Powinni go od razu wywalić za napaść cielesną
Zniszczony
miesiąc temu
Jak to litr krwi z muzgu ? Skąd się tam wzięła? Z pod skóry rozumiem. Ale z mózgu!!!????!?? Tosz to wylew. Przepisujecie bzdury , lub sami wymyślacie
Budw
miesiąc temu
Jakby mi nauczyciel lub nauczycielka tknęła dziecko to by zęby zbierał/a z podłogi... To że jest nauczycielem nie daje mu pozwolenia na krzywdzenie dziecka! Swoje niech szarpie i karci ale nie moje!
Abcd
miesiąc temu
Oj tam, oj tam... Mógł zamknąć gębę i siedzieć cicho. Nauczka boli. Teraz już nie będzie gadał. Nauczyciel pewnie zwracał mu uwagę, ale dzieciak pewnie nic sobie z tego nie robił. Włosy odrosną.
Ala
miesiąc temu
Większość z nas ma niemiłe,a jakże utrwalone w pamięci złe wspomnienia z lat szkolnych.Ja też.Bogatych nie bili,ja dostałam nie raz.Będąc dziś dorosłą miałam ochotę wygarnąć jednemu czy drugiemu pedagogowi co o nich myślę,powstrzymywałam się,widząc jacy są już starzy.Mam żal,że zamiast być przyjacielem dziecka ,nauczyciel był często oprawcą,to zostaje w nas na długo.
658
miesiąc temu
Wprowadzic u nas !!!! walic i patrzec czy rowno puchnie nabiora ogłądy
dddd
miesiąc temu
kiedy u nas? pincet + hahaha
Kat
miesiąc temu
Żyje? Żyje. A na przyszłość będzie wiedział jak się zachowywać.
4 klasa
miesiąc temu
W czwartej klasie jest taka nau.że bije po tupie , wyrywa kartki z zeszytu i robi tak że skłamałam nogę i nos
bEhfjsob
Mmm
miesiąc temu
Jak mojego wujka nauczycielka uderzyła, to moja babcia wpadła do szkoły, zbiła nauczycielkę i po czarno wypastowanej drewnianej podłodze za kłaki przyciągnęła. Nauczycielka nigdy więcej nie odważyła się podnieść ręki na mojego wujka i jego rodzeństwo w tym na moja mamę. Było to dawno i na wsi a bicie linijka po rękach było normą i wogole kary cielesne były normą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić