o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Z premedytacją wjechał w grupę protestujących. 44-latek już w rękach policji

84
Podziel się

W poniedziałek na warszawskim Mokotowie podczas protestów przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji, samochód wjechał z premedytacją w tłum manifestujących i potrącił dwie kobiety. 44-letni mężczyzna jest już w rękach policji.

Z premedytacją wjechał w grupę protestujących. 44-latek już w rękach policji
W poniedziałek na warszawskim Mokotowie kierowca samochodu BMW wjechał z premedytacją w tłum protestujących i potrącił dwie kobiety. (YouTube.com)
bDnfYbpN

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek o godz. 17 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka w Warszawie. Kierowca samochodu osobowego marki BMW wjechał z premedytacją w tłum protestujących przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. Mężczyzna potrącił dwie kobiety i odjechał z miejsca wypadku. Jedna z poszkodowanych z obrażeniami trafiła do szpitala.

Wideo, na którym widać jak kierowca wjeżdża w grupę protestujących zostało nagrane przez jednego ze świadków. Na filmie uchwycono moment, gdy kierowca próbuje przejechać pomiędzy ludźmi, ale nagle przyspiesza i odjeżdża. Następnie widać dwie leżące na jezdni osoby i biegnących w stronę samochodu protestujących. Wideo natychmiast trafiło do sieci.

bDnfYbpP

We wtorek 27 października, rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował o zatrzymaniu 44-letniego kierowcy, który potrącił dwie kobiety.

Szybko ustalono tożsamość kierowcy na podstawie tablic rejestracyjnych i został on zatrzymany w nocy około godziny 1. Policjanci wyjaśniają sprawę - oświadczył rzecznik.
bDnfYbpV
Zobacz także: Gorąco w Sejmie. Jarosław Kaczyński otoczony kordonem
bDnfYbqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Mam dość
miesiąc temu
Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu
Temida
miesiąc temu
To nieprawda ! tłum z premedytacją zaatakował pojazd legalnie się poruszający po drodze. Gdzie była policja która powinna nielegalnych demonstrantów powstrzymać przed atakiem na pojazd i kierowcę ?
doniek
miesiąc temu
Ukarać kobiety bo pieszy powinnien po chodniku chodzić
bDnfYbqr
pyramydion
miesiąc temu
Wypuścić kierowcę! Jezdnia jest do jeżdżenia pojazdami. Ludzie powinni być na chodniku.
Xxx
miesiąc temu
Za co go zatrzymali?
Najnowsze komentarze (84)
Kasia
4 tyg. temu
bardzo dobrze zrobił, sama popieram strajk (ponieważ już kompromis został wypracowany) ale bez przesady, ja tez wracałam samochodem przez centrum Warszawy w poniedziałek po manifestacjach i to wyłażenie na czerwonym, stawanie przez samochodem i machanie transparentami blokowanie samochodowy - szczerze tez miałam ochotę porostu kogoś wyjść i rąbnąć tym transparentem w łeb!!!! Co chwile człowiek był blokowany nie mógł przejechać ale jak by wjechać na chodnik żeby minąć tych ludzi to tez ku... źle (zaraz bylo by kolejne nagarnie jak tam można!!!!)
Veto
4 tyg. temu
Chciał wolno przejechać pomiędzy pieszymi, ale fakt, złamał przepisy i wymusił pierwszeństwo na pasach - to wykroczenie, za które powinien odpowiedzieć, ale NIE PRZESTĘPSTWO. Następnie został zaatakowany - to już przestępstwo - i próbował uciec napastnikom, więc kolejne potrącenia wynikają już z obrony koniecznej i nie powinien za nie ponieść odpowiedzialności. Po stronie demonstrantów zarzuty o napaść, groźby bezprawne i uszkodzenie mienia - na tym postępowania należy zakończyć.
Bronić
4 tyg. temu
KONSTYTUCJA!!!
maq
4 tyg. temu
artykuł 173 Kodeksu karnego (dalej k.k.): § 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Plus spowodowanie wypadku skutkującego obrażeniami ciała innej osoby (artykuł 177 paragraf 1 kodeksu karnego) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Plus Ucieczka z miejsca wypadku, więc minimalna kara 2 lata więzienia. To sobie ładnie nagrabił.
gggg
4 tyg. temu
Nauczą się kobiety nie blokować ulic, niech blokują urzędy i nie przeszkadzają zwykłym obywatelom
Ospa
4 tyg. temu
Ukarać kobietę za napad dobrze że został nagrany film
Ella
4 tyg. temu
I co z tego, że wpadł w ręce policji. Wpadł we własny wymiar "sprawiedliwości" , nie sądzę by go odpowiednio ukarano.
Jan
4 tyg. temu
oj tam od razu "z premedytacją". A może w stresie pomylił gaz z hamulcem? Większosci kobiet to się często zdarza to i jemu mogło.
bDnfYbqj
Obiektywny
4 tyg. temu
To całkowity upadek, gdy usprawiedliwia się kierowcę potrącającego człowieka...
non
4 tyg. temu
NIEPRAWDA! Perfidnie kłamiecie! Na filmie widać dokładnie NAPAŚĆ agresywnych ludzi na WOLNO,BARDZO WOLNO jadący samochód marki BMW. Kobieta z lewej strony wali pięścią po stojącym samochodzie !! Kierowca ucieka przed bandą chuliganów, jedna z kobiet się przewraca. Jeżeli twierdzicie inaczej jesteście ZAPRZAŃCAMI wolnych mediów!!
Edek z gierek
4 tyg. temu
Brawa dla kierowcy. Dać mu order odrodzenia Polski
alku
4 tyg. temu
niektórzy tutaj mają trochę nierówno pod sufitem albo są już tak przeżarci tą złością że muszą ją wszędzie wylewać. Ja rozumiem że ludzie się na coś nie godzą i chcą jakoś wpłynąć na zmianę decyzji ale to nie znaczy że przez to jakiś inny Kowalski którego ta sprawa nie interesuje ma się np spóźnić do pracy albo wrócić do domu zmęczony po robocie godzinę później. Wydaje mi się że ten pan chciał grzecznie i powoli przejechać sobie miedzy nimi ale rozjuszony tłum w amoku zaczął go atakować, więc ten ruszył bo co miał zrobić? A widzę że teraz jest traktowany jak terrorysta który od dawna planował ten "atak"
666
4 tyg. temu
Dobrze zrobił
Obrona życia
4 tyg. temu
- nożem, samochodem... Ważne jest tylko życie płodów?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić