o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nagła narada w siedzibie PiS. Tematem nadzwyczajna sytuacja w Polsce

100
Podziel się

W poniedziałek wieczorem na pilnym posiedzeniu mają spotkać się władze Prawa i Sprawiedliwości. Przed siedzibą partii na Nowogrodzkiej znajdują się policja i manifestanci. Demonstranci protestują po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji eugenicznej.

Nagła narada w siedzibie PiS. Tematem nadzwyczajna sytuacja w Polsce
Siedziba PiS została otoczona przez policję (Twitter)
bEaeZThN

Władze Prawa i Sprawiedliwości mają się w poniedziałek wieczorem spotkać na specjalnym posiedzeniu. Powodem jest aktualna sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi również o masowe protesty w całym kraju ws. aborcji.

Siedziba PiS chroniona jest przez policjantów. Sytuację skomentował sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Polityk ocenił, że nie korzystanie z asysty policji nie jest właściwym wyjściem.

"Dzielna" władza prowadzi dialog ze społeczeństwem – napisał Kierwiński na Twitterze.
bEaeZThP

Koronawirus w Polsce. Posiedzenie PiS w związku z sytuacją w kraju

Od kilku dni dzienna liczba nowych przypadków COVID-19 w Polsce przekracza 10 tys. W poniedziałek odnotowano 10 241 zakażeń koronawirusem. Łącznie chorych jest już ponad 263 tys. osób.

W ciągu ostatniej doby zmarło 45 pacjentów. Od początku pandemii liczba zgonów wyniosła 4 483. Tylko w październiku koronawirusem zainfekowało się 160 tys. osób. Liczba nowych przypadków podwoiła się w ciągu pierwszych 20 dni października.

bEaeZThV

Zakażeni zajmują 12 282 łóżka, spośród 19 610 dostępnych w szpitalach. Zajętych jest też 999 spośród 1490 respiratorów. 445 991 osób przebywa obecnie w kwarantannie, a 54 268 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym.

W związku z gwałtownym przyrostem zakażonych cały kraj znalazł się w czerwonej strefie. Obowiązują liczne obostrzenia sanitarne. Obowiązkowe jest noszenie maseczek w miejscach publicznych, a w zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Strajk Kobiet w dobie pandemii COVID-19

Sytuacji nie poprawia Strajk Kobiet. Młodzi ludzie wyszli na ulice miast w całej Polsce po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę protestujące osoby wchodziły także do kościołów z banerami i ulotkami. Demonstranci nie zgadzają się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

bEaeZThW

W czwartek TK orzekł, że przepis pozwalający na aborcję eugeniczną jest niezgodny z Konstytucją. Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Organizacje kobiece zapowiedziały kolejne protesty w najbliższych dniach.

bEaeZThX

Obejrzyj także: Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeZTiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
Tomi2
7 miesięcy temu
Niech kobiety założą partię laicką. Ja na nie zagłosuję. W kraju brak jest takiej siły. Po straciło dawno głowę i wiarygodność no i podlizuje się kk, Holownia to katolik, SLD brak impetu i zdecydowanego aktywnego antyklerykalizmu.
Szary Wilk
7 miesięcy temu
Już Wałęsa skończył w niesławie , teraz pora na następnego . Jarku zgnijesz jak Lech na wysypisku historii
Rozsądek
7 miesięcy temu
Ludzie - OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Przecież to wszystko to rozgrywki POlityczne. POni Was traktują jak marionetki. Chcecie ryzykować życiem w imię czyichś interesów?
bEaeZTir
Ściemniać
7 miesięcy temu
Cenzura działa w o2 jak należy. Tak samo, jak wczoraj olejnik nie dała dokończyć zdana ministrowi sprawiedliwości.
Haha
7 miesięcy temu
NAGŁA narada ?! Kto to wymyśla ?
Mat
7 miesięcy temu
Każdy czas jest dobry na ratowanie życia!
piłat
7 miesięcy temu
macie do wyboru uwolnić Jezusa czy Barabasza? Jezus jest chory a Barabasz nie! kogo uwolnić? Tłum krzyczy uwolnij Barabasza!
amen
7 miesięcy temu
Ludzie maja racje - czas na wojne .
amen
7 miesięcy temu
Ludzie maja racje - czas na wojne .
viktor
7 miesięcy temu
Duch generała wzywa was Kaczyński przed szpaler protestujących , historia koiłem się toczy .Trzeba było odejść u szczytu pisowskiej sławy , sadzić kwiatki i chodzić z kotem na spacer.
osa,,,
7 miesięcy temu
a ja tu pisałam ,ze to KOŃ TROJAŃSKI -- TO NIE CZAS ZMIENIAĆ USTAWY CZY POPRAWIAĆ , TERAZ ZDROWIE JEST NAJWAZNIEJSZE BO COVIT 19 ROZDAJE KART --połknęliście przynente jak zwykły leszcz , co wam rozum prztyćmiło ? prawda taka ,ze ustawa o zwierzetach godzi w rolnictwo i to w hodowle ale i produkcje pasz to wiele zatrudnionych ludzi a ile miliardów To bedzie kosztować ? te obory nowoczesne te areały zbóż na pasze , te przekwalifikowania rolnicze i zmiany hodowlane to nie stanie sie bez kosztów i to ogromnych ,teraz ludzie porzebuja spokoju i dziłania bez emocji i to w słuzbie zdrowia a nie zmiany ustaw , macie swoje ustawy , kto sie z tym zgodzi , ruszac ustawe o aborcji , wiadomo ,że to powinna byc decyzja matki i ojca jeśli jest ,rodzenie chorego dziecka i skazanie przez całe zycie na cierpienie dziecka i matki to nie jest mądre , ciaża matke obciąża zdrowotnie i wyczerpuje to po co naraZIć kobiete by rodziła jak dziecko zaraz umrze ? a poród może spowodowac komplikacje i narazic zdrowie matki , widac ,że ci sedziowie niewiele wiedza o ciĄzy i porodzie , matka rodzi by dziecko wychowywac i by żyło a nie po to by urodzic I POCHOWAĆ poród jest cierpieniem i wysiłkiem dla kobiety , są powikłania czasami i potem choroby , nie zgadzam sie ,że sedziowie wypowiedzieli sie nie biorąc dobra matki pod uwagę , tylko poczete chore a czasem umierajace dziecko ,bez matki nie bedzie dzieci , trzeba w pierwszej kolejnosci brac pod uwage dobro matki chory płód nie ma czasem szans i obumiera w łonie matki po kilku miesiacach i po co ta trauma dla matki ? KTOS O TYM POMYSLAŁ ? BÓG JEST DOBREM I NIE OCZEKUJE OD NAS CIERPIENIA , CHOROBA USZLACHETNIA ALE TO DLATEGO ,ZE CHORZY MNIEJ MAMY MOŻLIWOŚCI GRZESZYĆ ,JEST TO KONSEKWENCJA ŻYCIA CZŁOWIEKA NA ZIEMI A NIE BOGA SKAZANIE NA KARE , BÓG NIE MA NIC Z TYM WSPÓLNEGO , POCZĘCIE NASTEPUJE Z DWOJGA LUDZI I JAK GENY SĄ DOBRE , NIE MAJA CHORÓB LUDZIE , NIE BIORA LEKARSTW CZY UZYWEK TO DZIECKO JEST DONOSZONE I ZDROWE , BYWA ,ŻE W TRAKCIE PORODU NASTEPUJE ZŁA DECYZJA POŁOŻNIKA I NIE ROBI CESARKI I WTEDY CZASEM JEST TRUDNY PORÓB I NASTEPUJE PORAŻENIE MÓZGU ALE TO TEZ CZLOWIEK ZAWINIŁ A NIE BÓG ---KOŚCIÓŁ I KSIEŻA NIE MAJA NIC DO TEGO , BÓG JEST DOBREM I ZŁA LUDZIOM NIE DAJE , CHOROBY MOŻNA DZIEDZICZYC ALBO WYNIKAJA Z PRACY SZKODLIWEJ BĄDŹ BRANIA LEKARSTW W CIĄŻY -- DECYZJA SĘDZIÓW MNIE ZDUMIEWA , W SYTUACJI USZKODZONEGO PŁODU DECYDOWAC POWINNI RODZICE
Bobi
7 miesięcy temu
Białoruś i Ukraina dostała pieniądze od PiSu na robienie zamieszek. Ciekawe kto płaci PiSowi za zamieszki w Polsce?
Prawda
7 miesięcy temu
Wiedzą co robią. To nie są głupi ludzie. Pytanie tylko kto nimi steruje? To nie przypadek, że teraz się ogłasza takie orzeczenia TK i nie przypadkiem dusi się rolników. Ktoś to robi z rozmysłem.
bEaeZTij
GOść
7 miesięcy temu
Gówniane załatwienie sprawy wiedziano że tak będzie a mimo to nie zdecydowano się na referendum .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić