o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Nagła narada w siedzibie PiS. Tematem nadzwyczajna sytuacja w Polsce

100
Podziel się

W poniedziałek wieczorem na pilnym posiedzeniu mają spotkać się władze Prawa i Sprawiedliwości. Przed siedzibą partii na Nowogrodzkiej znajdują się policja i manifestanci. Demonstranci protestują po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji eugenicznej.

Nagła narada w siedzibie PiS. Tematem nadzwyczajna sytuacja w Polsce
Siedziba PiS została otoczona przez policję (Twitter)
bDpigGaJ

Władze Prawa i Sprawiedliwości mają się w poniedziałek wieczorem spotkać na specjalnym posiedzeniu. Powodem jest aktualna sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi również o masowe protesty w całym kraju ws. aborcji.

Siedziba PiS chroniona jest przez policjantów. Sytuację skomentował sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Polityk ocenił, że nie korzystanie z asysty policji nie jest właściwym wyjściem.

"Dzielna" władza prowadzi dialog ze społeczeństwem – napisał Kierwiński na Twitterze.
bDpigGaL

Koronawirus w Polsce. Posiedzenie PiS w związku z sytuacją w kraju

Od kilku dni dzienna liczba nowych przypadków COVID-19 w Polsce przekracza 10 tys. W poniedziałek odnotowano 10 241 zakażeń koronawirusem. Łącznie chorych jest już ponad 263 tys. osób.

W ciągu ostatniej doby zmarło 45 pacjentów. Od początku pandemii liczba zgonów wyniosła 4 483. Tylko w październiku koronawirusem zainfekowało się 160 tys. osób. Liczba nowych przypadków podwoiła się w ciągu pierwszych 20 dni października.

bDpigGaR

Zakażeni zajmują 12 282 łóżka, spośród 19 610 dostępnych w szpitalach. Zajętych jest też 999 spośród 1490 respiratorów. 445 991 osób przebywa obecnie w kwarantannie, a 54 268 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym.

W związku z gwałtownym przyrostem zakażonych cały kraj znalazł się w czerwonej strefie. Obowiązują liczne obostrzenia sanitarne. Obowiązkowe jest noszenie maseczek w miejscach publicznych, a w zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Strajk Kobiet w dobie pandemii COVID-19

Sytuacji nie poprawia Strajk Kobiet. Młodzi ludzie wyszli na ulice miast w całej Polsce po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę protestujące osoby wchodziły także do kościołów z banerami i ulotkami. Demonstranci nie zgadzają się zaostrzeniem przepisów aborcyjnych.

bDpigGaS

W czwartek TK orzekł, że przepis pozwalający na aborcję eugeniczną jest niezgodny z Konstytucją. Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Organizacje kobiece zapowiedziały kolejne protesty w najbliższych dniach.

bDpigGaT

Obejrzyj także: Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

bDpigGbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
Dramat
miesiąc temu
Mamy wojnę polsko Polską. Gospodarka na dnie Szaleje pandemia. Oto Polska pisu
Rusałka
miesiąc temu
Ja uważam że w takich sprawach jak aborcja powinna być referendum. Koniec i kropka. PiS sobie tylko zaszkodził...
Ojoj
miesiąc temu
Pomijając temat i powód protestów oraz sposób przeprowadzenia zmiany prawnej, po raz kolejny widać totalny brak wyobraźni PISomafii. Prowokowanie to dzisiaj najgorsza metoda prowadzenia polityki. PISomafia nie ma pomysłu co dalej, przegrała na każdym froncie, zawaliła wszystko co się dało - nie radzą sobie z wirusem, nie radzą sobie z finansami (finansami państwa, bo o swoje zadbali perfekcyjnie), politycznie jesteśmy znowu na uboczu, opieka medyczna w zgliszczach, demokracja na poziomie Korei Północnej, szalejąca drożyzna, kilkadziesiąt nowych podatków i opłat które dawno już zeżarły "pińcetplusy", podział społeczeństwa jakiego nikt sobie nie wyobrażał, prywatne wojsko i grupy paramilitarne, buta i pewność siebie, rządy totalnego nieudacznika który przez całe swoje liche życie dorobił się jedynie kota. Więc aby przykryć problem - po raz kolejny - .....dała ludziom igrzyska. Szkoda że takie i w takim momencie. Jestem wierzący, praktykujący i co dla niektórych może być dziwne - wierzący! I dlatego nie mogę zrozumieć, jaki demon rządzi tym krajem. Kto, kiedy i za co sprzedał się, stawiając 40 milionów ludzi w zastaw. Dlaczego nie mogę swobodnie iść do kościoła i posłuchać mszy a nie politycznej nagonki. Powinni całkowicie oddzielić kościół od spraw politycznych - to się w żaden sposób nie godzi!!! Czy jest jakaś różnica między draniem a draniem poklepanym przez plebana? Czy księża (nie kościół tylko księża) przeproszą za gwałty na dzieciach, rozpustę, pijaństwa, machloje? A Wy, protestujące kobiety - proszę, mniej wulgaryzmów i ataków na kościoły. To nie tędy droga. Czas zrozumieć że za wszystkim stoi człowiek - czasami ubrany w czarny sukman. To też ludzie. Czasami bardzo dobrzy a czasami .niestety bardzo źli i podli.
bDpigGbn
ddd
miesiąc temu
Policjanci nie brońcie tej władzy bo oni skłócają Polaków i niszczą nasz kraj. Policjanci wy też macie żony, dziewczyny, córki. Naprawdę chcecie żyć w takim, pisowskim kraju. Nawet w Iranie nie ma takich zakazów jak w Polsce za czasów pisu. Świat na nas patrzy i niedowierza czy to jest Polska czy może już putinowska Rosja albo Białoruś. Jest mi tak strasznie wstyd za nasze państwo w dobie pisu, że naprawdę zaczynam już tracić wiarę w ten kraj. Ja nie chcę żyć w państwie religijnym gdzie za niedługo będą ludzi jak bydło zapędzać do kościoła na mszę.
to jest nic
miesiąc temu
Uważajcie zaraz nas wszystkich usadzą wprowadzając stan wyjątkowy
Najnowsze komentarze (100)
Tomi2
miesiąc temu
Niech kobiety założą partię laicką. Ja na nie zagłosuję. W kraju brak jest takiej siły. Po straciło dawno głowę i wiarygodność no i podlizuje się kk, Holownia to katolik, SLD brak impetu i zdecydowanego aktywnego antyklerykalizmu.
Szary Wilk
miesiąc temu
Już Wałęsa skończył w niesławie , teraz pora na następnego . Jarku zgnijesz jak Lech na wysypisku historii
Rozsądek
miesiąc temu
Ludzie - OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Przecież to wszystko to rozgrywki POlityczne. POni Was traktują jak marionetki. Chcecie ryzykować życiem w imię czyichś interesów?
Ściemniać
miesiąc temu
Cenzura działa w o2 jak należy. Tak samo, jak wczoraj olejnik nie dała dokończyć zdana ministrowi sprawiedliwości.
Haha
miesiąc temu
NAGŁA narada ?! Kto to wymyśla ?
Mat
miesiąc temu
Każdy czas jest dobry na ratowanie życia!
piłat
miesiąc temu
macie do wyboru uwolnić Jezusa czy Barabasza? Jezus jest chory a Barabasz nie! kogo uwolnić? Tłum krzyczy uwolnij Barabasza!
amen
miesiąc temu
Ludzie maja racje - czas na wojne .
bDpigGbf
amen
miesiąc temu
Ludzie maja racje - czas na wojne .
viktor
miesiąc temu
Duch generała wzywa was Kaczyński przed szpaler protestujących , historia koiłem się toczy .Trzeba było odejść u szczytu pisowskiej sławy , sadzić kwiatki i chodzić z kotem na spacer.
osa,,,
miesiąc temu
a ja tu pisałam ,ze to KOŃ TROJAŃSKI -- TO NIE CZAS ZMIENIAĆ USTAWY CZY POPRAWIAĆ , TERAZ ZDROWIE JEST NAJWAZNIEJSZE BO COVIT 19 ROZDAJE KART --połknęliście przynente jak zwykły leszcz , co wam rozum prztyćmiło ? prawda taka ,ze ustawa o zwierzetach godzi w rolnictwo i to w hodowle ale i produkcje pasz to wiele zatrudnionych ludzi a ile miliardów To bedzie kosztować ? te obory nowoczesne te areały zbóż na pasze , te przekwalifikowania rolnicze i zmiany hodowlane to nie stanie sie bez kosztów i to ogromnych ,teraz ludzie porzebuja spokoju i dziłania bez emocji i to w słuzbie zdrowia a nie zmiany ustaw , macie swoje ustawy , kto sie z tym zgodzi , ruszac ustawe o aborcji , wiadomo ,że to powinna byc decyzja matki i ojca jeśli jest ,rodzenie chorego dziecka i skazanie przez całe zycie na cierpienie dziecka i matki to nie jest mądre , ciaża matke obciąża zdrowotnie i wyczerpuje to po co naraZIć kobiete by rodziła jak dziecko zaraz umrze ? a poród może spowodowac komplikacje i narazic zdrowie matki , widac ,że ci sedziowie niewiele wiedza o ciĄzy i porodzie , matka rodzi by dziecko wychowywac i by żyło a nie po to by urodzic I POCHOWAĆ poród jest cierpieniem i wysiłkiem dla kobiety , są powikłania czasami i potem choroby , nie zgadzam sie ,że sedziowie wypowiedzieli sie nie biorąc dobra matki pod uwagę , tylko poczete chore a czasem umierajace dziecko ,bez matki nie bedzie dzieci , trzeba w pierwszej kolejnosci brac pod uwage dobro matki chory płód nie ma czasem szans i obumiera w łonie matki po kilku miesiacach i po co ta trauma dla matki ? KTOS O TYM POMYSLAŁ ? BÓG JEST DOBREM I NIE OCZEKUJE OD NAS CIERPIENIA , CHOROBA USZLACHETNIA ALE TO DLATEGO ,ZE CHORZY MNIEJ MAMY MOŻLIWOŚCI GRZESZYĆ ,JEST TO KONSEKWENCJA ŻYCIA CZŁOWIEKA NA ZIEMI A NIE BOGA SKAZANIE NA KARE , BÓG NIE MA NIC Z TYM WSPÓLNEGO , POCZĘCIE NASTEPUJE Z DWOJGA LUDZI I JAK GENY SĄ DOBRE , NIE MAJA CHORÓB LUDZIE , NIE BIORA LEKARSTW CZY UZYWEK TO DZIECKO JEST DONOSZONE I ZDROWE , BYWA ,ŻE W TRAKCIE PORODU NASTEPUJE ZŁA DECYZJA POŁOŻNIKA I NIE ROBI CESARKI I WTEDY CZASEM JEST TRUDNY PORÓB I NASTEPUJE PORAŻENIE MÓZGU ALE TO TEZ CZLOWIEK ZAWINIŁ A NIE BÓG ---KOŚCIÓŁ I KSIEŻA NIE MAJA NIC DO TEGO , BÓG JEST DOBREM I ZŁA LUDZIOM NIE DAJE , CHOROBY MOŻNA DZIEDZICZYC ALBO WYNIKAJA Z PRACY SZKODLIWEJ BĄDŹ BRANIA LEKARSTW W CIĄŻY -- DECYZJA SĘDZIÓW MNIE ZDUMIEWA , W SYTUACJI USZKODZONEGO PŁODU DECYDOWAC POWINNI RODZICE
Bobi
miesiąc temu
Białoruś i Ukraina dostała pieniądze od PiSu na robienie zamieszek. Ciekawe kto płaci PiSowi za zamieszki w Polsce?
Prawda
miesiąc temu
Wiedzą co robią. To nie są głupi ludzie. Pytanie tylko kto nimi steruje? To nie przypadek, że teraz się ogłasza takie orzeczenia TK i nie przypadkiem dusi się rolników. Ktoś to robi z rozmysłem.
GOść
miesiąc temu
Gówniane załatwienie sprawy wiedziano że tak będzie a mimo to nie zdecydowano się na referendum .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić