Zabrali to z kościoła. Teraz grozi im więzienie

580

Młodzi mężczyźni zdjęli krzyż ze ściany jednego z kościołów w Dęblinie (woj. lubelskie), a następnie nosili go po całym mieście. W końcu porzucili krzyż na jednej z ulic. 21-latek i jego 23-letni kolega usłyszeli już zarzuty.

Zabrali to z kościoła. Teraz grozi im więzienie
Zdjęcie poglądowe - kościół (Adobe Stock)

O tym, że ktoś ukradł drewniany krzyż ze ściany jednego z kościołów w Dęblinie, zorientowano się w poniedziałek 2 stycznia późnym wieczorem. Około godziny 20:00 na lokalny komisariat wpłynęło zgłoszenie w sprawie kradzieży.

Sprawą kradzieży zajęli się kryminalni z dęblińskiego komisariatu. Zebrane materiały doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawców, którymi okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Dęblina w wielu 21 i 23 lat - powiedziała Agnieszka Marchlak, rzeczniczka prasowa policji w Rykach, cytowana przez "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chcą odwołać Przyłębską. Komorowski: akcja ewakuacyjna

Mundurowi poczynili ustalenia w tej sprawie. Okazało się, że młodzi mężczyźni zdjęli przymocowany do ściany krzyż, a następnie chodzili z nim po mieście. W końcu porzucili skradziony symbol religijny przy ulicy Grunwaldzkiej i jakby nigdy nic po prostu się oddalili. Dlaczego tak postąpili?

Nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego występku - dodała przedstawicielka policji.

Ukradli i znieważyli krzyż. Pójdą do więzienia?

21-latek i jego 23-letni kolega usłyszeli już zarzuty znieważenia przedmiotu czci religijnej. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Wyszło również na jaw, że w oczach policjantów nie są oni anonimowi. Mundurowi dobrze ich znają, bo byli notowani za sprawą różnych wcześniejszych przestępstw.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób zostaną ukarani za swój kolejny wybryk. Fakty są takie, że za kradzież i uszkodzenie krzyża grożą im nawet dwa lata więzienia! Taki okres pozbawienia wolności być może wywołałby u mężczyzn jakąś refleksję. Można jednak przypuszczać, że w tym przypadku unikną najsurowszych konsekwencji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić