Zagadkowa śmierć w Wieluniu. Zaginiony pacjent znaleziony martwy przed szpitalem

34

W Wieluniu doszło do dramatycznego zdarzenia. 45-letni Sebastian z Gaszyna był pacjentem tamtejszego szpitala. Tydzień po opuszczeniu placówki jego ciało zostało znalezione w krzakach za szpitalem. Prokuratura stara się wyjaśnić okoliczności tajemniczej śmierci.

Zagadkowa śmierć w Wieluniu. Zaginiony pacjent znaleziony martwy przed szpitalem
45-letni pacjent został znaleziony martwy za szpitalem (KPP Wieluń, Facebook)

45-latek po raz ostatni był widziany 22 czerwca, kiedy w trakcie badań na Izbie Przyjęć w Wieluniu nagle wyszedł ze szpitala. - Procedury są takie, że jeśli pacjent oddali się w trakcie badań bez informowania lekarzy, o zdarzeniu musimy powiadomić policję – powiedziała "Faktowi" Anna Freus, p.o. dyrektora szpitala w Wieluniu

Mężczyzna nie wrócił do domu. Po trzech dniach braku kontaktu zaniepokojona rodzina zgłosiła na policję jego zaginięcie. - Jak nieoficjalnie ustaliła nasza redakcja, istnieje tu zagrożenie zdrowia i życia. Mężczyzna miał mieć myśli samobójcze - pisał wówczas "Wieluń Nasze Miasto".

Wieluń. Tragiczny finał poszukiwań 45-latka

26 czerwca rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Funkcjonariusze przeczesywali teren wokół placówki, zaangażowano także helikopter. 30 czerwca akcja poszukiwawcza się zakończyła, niestety tragicznie.

Ciało Sebastiana z Gaszyna zostało znalezione w zaroślach za szpitalem. Zwłoki znajdowały się za ogrodzeniem zakładu. Doprowadzić miał do nich odór rozkładającego się ciała – nieoficjalnie ustalił "Fakt".

Prokuratura bada okoliczności śmierci 45-latka. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Wykluczono udział osób trzecich - podała prokurator Jolanta Szkilnik z prokuratury w Sieradzu w rozmowie z "Faktem".

Zobacz także: Dramat w Japonii. Lawina błotna zalała miasteczko, trwają poszukiwania co najmniej 20 osób
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić