Zamiast po krople do oczu Brazylijka sięgnęła po klej. Skleiła sobie powieki

27

Regina Amorim leczy się z jaskry. Brazylijka musi regularnie stosować krople do oczu i właśnie od nich zaczęły się wszystkie problemy. Partner Amorim w roztargnieniu podał jej nie lekarstwo, lecz silnie toksyczny klej. W rezultacie doszło do sklejenia powieki.

Zamiast po krople do oczu Brazylijka sięgnęła po klej. Skleiła sobie powieki
Brazylijka trafiła do szpitala. Wszystko przez tragiczną w skutkach pomyłkę (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Dramat Brazylijki rozegrał się w Cachoeiro de Itapemirim w stanie Espírito. Partner Reginy Amorim trzymał w lodówce klej z obawy, że produkt zepsuje się przez panującą na zewnątrz wysoką temperaturę. Obok niego stały krople do oczu.

Wpuściła sobie do oka klej zamiast kropli. Tragiczna pomyłka Brazylijki

Pewnego dnia Regina Amorim poprosiła o nie partnera. 55-latek nie dosłyszał (słowo "klej" to w języku portugalskim "cola", a krople do oczu "colirio") i podał Brazylijce niewłaściwą tubkę.

Jak relacjonowała Regina Amorim, wpuściła sobie klej bezpośrednio do oka. Brazylijka natychmiast poczuła silne pieczenie i ból.

W chwili, gdy krople dotknęły mojego oka, poczułam silne pieczenie. Myślałam, że moje oko zaraz eksploduje – wspominała Regina Amorim cytowana przez "The Mirror".

Regina Amorim czym prędzej musiała zostać przewieziona do szpitala. Jak tłumaczyła Liana Tito, okulistka, substancja chemiczna silnie poparzyła oko Brazylijki. Istnieje poważne ryzyko, że stan zdrowia Amorim ulegnie pogorszeniu, a wtedy może dojść nawet do utraty wzroku.

Klej przyklejony do rzęsek może utworzyć skorupę, która ociera się o rogówkę, powodując rozległe uszkodzenia. Jeśli jednak dojdzie go pogorszenia, utworzą się wrzody bakteryjne, co wiąże się ze zmianami i nieuchronnym ryzykiem perforacji i ślepoty – podkreśla Liana Tito cytowana przez "The Mirror".
Zobacz także: Zobacz też: Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić