Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Szymon Hołownia podjął decyzję

47

W czwartek odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego dojdzie do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Na tej uroczystości zabraknie kilku polityków. W tym gronie znalazł się między innymi Szymon Hołownia.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Szymon Hołownia podjął decyzję
Szymon Hołownia nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy (Getty Images)

Szymon Hołownia na pewno nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Powody takiej decyzji wyjawił w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że we wtorek rano Szymon Hołownia nie miał jeszcze zaproszenia na tę uroczystość. "O 15.40 zadzwonił Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta RP z pytaniem, czy może mi teraz przesłać stosowne zaproszenia e-mailem, albo opowiedzieć przez telefon, co i jak" - pisze Hołownia.

Zaproszenia w końcu do niego dotarły, ale... termin potwierdzenia udziału w uroczystości minął w poniedziałek. To jednak nie jest jedyny powód absencji Hołowni na zaprzysiężeniu Dudy. Chodzi też m.in. o sprawy religijne.

Na odprawianą przez kardynałów i biskupów Mszę "w intencji Ojczyzny i inaugurującego drugą kadencję swojej służby" prezydenta Dudy nie pójdę, bo - mimo, że kampania minęła - ja niezmiennie poważnie traktuję postulat rozdziału Kościoła i państwa - zaznacza kandydat na prezydenta w wyborach 2020.
Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Szymon Hołownia mówi o "wielkim, milczącym uczestniku II tury"

Szymon Hołownia pisze też o koronawirusie

Szymon Hołownia stwierdził, że woli pojawić się na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego niż na bankiecie na Zamku Królewskim.

Ocenił także, że uczestnictwo w Zgromadzeniu Narodowym w momencie, gdy mocno wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, jest po prostu groźne. "Swoją drogą - w XXI wieku i w dobie elektronicznych posiedzeń Sejmu, naprawdę nic by się prezydenckiemu majestatowi nie stało, gdyby złożył przysięgę on-line" - podsumowuje.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić