Wróć na
Mateusz Domański
|

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Szymon Hołownia podjął decyzję

32
Podziel się

W czwartek odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego dojdzie do zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Na tej uroczystości zabraknie kilku polityków. W tym gronie znalazł się między innymi Szymon Hołownia.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Szymon Hołownia podjął decyzję
Szymon Hołownia nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy (Getty Images)
bCXZRAyd

Szymon Hołownia na pewno nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Powody takiej decyzji wyjawił w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że we wtorek rano Szymon Hołownia nie miał jeszcze zaproszenia na tę uroczystość. "O 15.40 zadzwonił Zastępca Dyrektora Gabinetu Prezydenta RP z pytaniem, czy może mi teraz przesłać stosowne zaproszenia e-mailem, albo opowiedzieć przez telefon, co i jak" - pisze Hołownia.

Zaproszenia w końcu do niego dotarły, ale... termin potwierdzenia udziału w uroczystości minął w poniedziałek. To jednak nie jest jedyny powód absencji Hołowni na zaprzysiężeniu Dudy. Chodzi też m.in. o sprawy religijne.

bCXZRAyf
Na odprawianą przez kardynałów i biskupów Mszę "w intencji Ojczyzny i inaugurującego drugą kadencję swojej służby" prezydenta Dudy nie pójdę, bo - mimo, że kampania minęła - ja niezmiennie poważnie traktuję postulat rozdziału Kościoła i państwa - zaznacza kandydat na prezydenta w wyborach 2020.

Wyniki wyborów 2020. Szymon Hołownia mówi o "wielkim, milczącym uczestniku II tury"

Szymon Hołownia pisze też o koronawirusie

Szymon Hołownia stwierdził, że woli pojawić się na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego niż na bankiecie na Zamku Królewskim.

Ocenił także, że uczestnictwo w Zgromadzeniu Narodowym w momencie, gdy mocno wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, jest po prostu groźne. "Swoją drogą - w XXI wieku i w dobie elektronicznych posiedzeń Sejmu, naprawdę nic by się prezydenckiemu majestatowi nie stało, gdyby złożył przysięgę on-line" - podsumowuje.

bCXZRAyl

Czytaj także:

bCXZRAyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Polak
2 miesiące temu
Czyżby Hołownia był pierwszym, który naprawdę serio i bez zbędnego antyklerykalizmu traktuje rozdział kościoła od państwa? Jeśli tak, to ma naprawdę pokaźne szanse na sukces w kolejnych wyborach. Wielu Polaków ma już dość tworzenia w Polsce państwa wyznaniowego zarówno przez pseudoprawicę, jak i przez pseudolewicę.
😎🤔🤔
2 miesiące temu
A od kiedy Hołownia jest politykiem ? Był kandydatem i na jakiej podstawie ma pojawić sie na uroczystości ?
Mysltrzezwo
2 miesiące temu
O nie wiedziałam ze to polityk!!
bCXZRAyH
To b. ważne!
2 miesiące temu
Bez Homona Szyłowni świat już nie będzie taki sam...
Wernyhora
2 miesiące temu
Zapewne w domu sie poplacze ze jest taki poprawny politycznie ....byl Palikot , byl Petru , byl kukiz ...kolejny to Holownia
Najnowsze komentarze (32)
Realista
miesiąc temu
szymon wyluzuj i tak w dwa tysiące 50tym i tak nikt nie będzie pamiętał co to ta holownia była!
marynazemlyna
2 miesiące temu
Zachowuje się jak królowa Elżbieta. No i napewno będą płakać że SH nie dotrze na zaprzysiężenie. Zenada
gość
2 miesiące temu
Wszyscy się wymawiają ,a to ,że idą oglądać TV , a to że kupili sobie pole ,a to ,że im się nie chce itp
Gość
2 miesiące temu
Hołownia nie chce iść do Kościoła na Mszę św.- to jaki z niego katolik ?
Pani
2 miesiące temu
Hołownia będzie jeździł po Polsce bo nie boi się wirusa ,ale nie przyjdzie na zaproszenie bo boi się wirusa .To rozdwojenie jaźni .
bibliamowipl
2 miesiące temu
Póki naród będzie się lubował w odurzaniu się bałwochwalczymi rytuałami w buncie przeciw Bożemu porządkowi, Kościół zawsze będzie podporządkowywał sobie państwo, mając poparcie od sił nadprzyrodzonych wrogich Bożemu porządkowi. Więc nie będzie uwolnienia państwa od Kościoła "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" Wyj.20,4.5. Od pokoleń nasz naród lubuje się w bałwochwalczej mistyce - buncie przeciw Bożemu porządkowi odbierającym Bogu prawo ochrony a potem larum, gdzie był Bóg jak trwało ludobójstwo w Katyniu, Oświęcimiu. Bóg na wieki przed Katyniem, Oświęcimiem wołał przez proroków: "Nie czyń podobizny aby się kłaniać"-Wyjścia 20,4.5 (zasłonięte przed wiekami przez pewien urząd o bardzo świętym tytule)."Przeklęty mąż który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika" - Pwtp. 27,15. "Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny czy kobiety"- Pwtp.4,16.
Wernyhora
2 miesiące temu
Zapewne w domu sie poplacze ze jest taki poprawny politycznie ....byl Palikot , byl Petru , byl kukiz ...kolejny to Holownia
Rzycnik
2 miesiące temu
W związku z tym że Hołownia nie POjawi się jutro zaprzysiężenie będzie nieudane.
bCXZRAyz
dziadek
2 miesiące temu
na tej uroczystości będą prawdziwi Polacy
dziadek
2 miesiące temu
na tej uroczystości będą prawdziwi Polacy
timur
2 miesiące temu
A kto to jest Hołownia i dlaczego miałby się znaleźć na tej uroczystości ? Przecież to człowiek z ulicy, a nie polityk.
ehh
2 miesiące temu
Hołownia, do kościoła chodzi się dla Boga, a nie dla Dudy.
konstytucja
2 miesiące temu
Ci co pójdą za kilka lat będą świadkami w sądach ws krzywoprzysięstwa Dudy
Darek
2 miesiące temu
Pan Hołownia przecenia własną osobę. Pieniądze Kulczyków wszystkiego nie załatwią.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić