Zastrzelił pracownika stacji benzynowej. Szokujące słowa mordercy

291

49-latek zastrzelił 20-letniego kasjera na stacji benzynowej w Niemczech. Policja ustaliła, że morderca był powiązany ze skrajną prawicą i nie wierzył w pandemię COVID-19. Inni zwolennicy teorii spiskowych chwalili zbrodnię, jakiej się dopuścił.

Zastrzelił pracownika stacji benzynowej. Szokujące słowa mordercy
20-latek zastrzelony na stacji benzynowej (Pixabay)

Do zabójstwa doszło w sobotę na stacji benzynowej w Idar-Oberstein w Niemczech. 49-letni mężczyzna chciał kupić piwo, jednak kasjer nie chciał go obsłużyć, ponieważ klient nie miał założonej maseczki.

Zabił 20-latka, bo zwrócił mu uwagę za brak maseczki

Półtorej godziny później 49-latek wrócił na stację, tym razem w masce. Podszedł do kasy z sześciopakiem piwa, stanął przed kasjerem i zdjął maseczkę. Gdy 20-latek ponownie go upomniał, mężczyzna strzelił mu prosto w głowę.

Śledczy przyjrzeli się profilowi mordercy w mediach społecznościowych. Mężczyzna wyrażał swoje poparcie dla skrajnie prawicowej partii AfD (Alternatywa dla Niemiec) i podkreślał że "nie może się doczekać kolejnej wojny". Nie wierzył również w pandemię COVID-19 - informuje BBC.

Niemieckie media podają, że zbrodnia była chwalona na czatach wykorzystywanych przez skrajną prawicę i zwolenników teorii spiskowych. "Jeden pasożyt mniej" – głosił jeden z komentarzy.

Zobacz także: Piraci drogowi w obiektywie drona policyjnego. Nagranie z akcji z Opolskiego

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić