Zauważyła czerniejącą biżuterię. Uratowała siebie i swoją rodzinę

184
Podziel się:

22-latka z Wielkiej Brytanii po powrocie z pracy spostrzegła, że jej srebrna biżuteria zmatowiała i stała się czarna. Kobieta zdała sobie sprawę, że to zły znak i natychmiast zadzwoniła po służby ratunkowe. Dzięki błyskawicznej reakcji uratowała życie swoje oraz swoich najbliższych.

Zauważyła czerniejącą biżuterię. Uratowała siebie i swoją rodzinę
22-latka zauważyła, że jej srebrna biżuteria zmatowiała i zmieniła kolor (Getty Images)

Przed interwencją służb, w domu wyczuwalny miał być zapach zgniłych jaj. Domownicy nie zdawali sobie jednak sprawy ze śmiertelnego zagrożenia. Próbowali ignorować ten problem.

Alarm podniosła dopiero 22-letnia Lucy Toman. Kobieta zauważyła, że jej srebrna biżuteria czernieje. Natychmiast przypomniała sobie lekcję ze szkoły, na której nauczyciel opowiadał o utlenianiu srebra w wyniku działania toksycznego gazu.

22-latka połączyła fakty. Natychmiast zadzwoniła po służby

Rodzina nie zdawała sobie sprawy, że przez ostatnie dwa dni wdychała śmiertelnie groźny siarkowodór. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa wozy strażackie i kilku specjalistów.

Mieszkańcy domu zostali przymusowo ewakuowani i przewiezieni do szpitala. Tam okazało się, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ponieważ nie zdążyli nawdychać się dużo toksycznej substancji.

Służby przez 7 godzin próbowały ustalić źródło emisji niebezpiecznego gazu. Kiedy udało się opanować skażenie, domownicy musieli odczekać, aż wszelkie pozostałości siarkowodoru zostaną wywietrzone.

Zapach zgniłych jaj z kanalizacji. Może być śmiertelnie niebezpieczny

Rodzina opowiada, że zapach wydobywał się z jednego z odpływów. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości wezwano wcześniej specjalistę od insektów, który wykluczył, że za woń mogą odpowiadać domowe szkodniki.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia ostrzega, że siarkowodór może ulatniać się z wadliwie zainstalowanych rur. Urzędnicy podkreślają, że należy regularnie kontrolować wszelkie instalacje hydrauliczne w mieszkaniu. Zatrucie siarkowodorem może prowadzić do utraty przytomności i poważnego uszkodzenia organów wewnętrznych, a w konsekwencji – do śmierci.

Obejrzyj także: Ewakuacja budynku we Wrocławiu z powodu wydzielania siarkowodoru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić