Zełenski przemówił do Europy. Uwagę zwróciło zachowanie tłumacza

Wołodymyr Zełenski we wtorek wystąpił na nadzwyczajnej sesji plenarnej w Parlamencie Europejskim. Gdy prezydent Ukrainy mówił o wolności i obronie kraju, tłumaczowi CNN ze wzruszenia zaczął łamać się głos.

Zełenski przemówił do Europy. Uwagę zwróciło zachowanie tłumacza
Głos tłumacza załamał się w trakcie przemowy prezydenta. (Twitter.com, CNN)

Wołodymyr Zełenski we wtorek wystąpił na forum Parlamentu Europejskiego. W trakcie nadzwyczajnej sesji plenarnej mówił o obronie Ukrainy, wolności i poświęceniu obywateli.

Tłumacz wzruszył się podczas przemówienia

Cieszę się, że wszystkim krajom Unii Europejskiej udało się zjednoczyć. Nie wiedziałem, że trzeba będzie zapłacić za to tak wysoką cenę. Tysiące osób zginęło (…). Tu giną ludzie, tu jest prawdziwe życie. Dzisiaj płacimy najwyższą cenę za wolność - podkreślał Zełenski.

Przemówienie prezydenta Ukrainy było bardzo emocjonalne i wiele osób zgromadzonych na posiedzeniu się wzruszyło. W mediach społecznościowych pojawiło się także nagranie z tłumaczem amerykańskiej stacji CNN. Gdy Zełenski mówi o bronieniu ukraińskiej ziemi tłumaczowi łamie się głos.

Walczymy o naszą wolność, nasz kraj. Każdy nasz plac będzie placem wolności. Nikt nas nie złamie, jesteśmy silny, jesteśmy Ukraińcami. Chcemy, by nasze dzieci żyły - mówił prezydent Ukrainy.

To nie jest odosobniona sytuacja. Podczas niedzielnego przemówienia prezydenta Zełenskiego, popłakała się tłumaczka niemieckiej telewizji Welt. Podczas transmisji dla BBC ukraińska dziennikarka ze wzruszeniem opowiadała, że zbombardowano blok, w którym się wychowała.

Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić