aktualizacja 

Zemsta bezdomnego w Holandii. 48-latek w szpitalu

53

O tym nietypowym zdarzeniu jest głośno w zagranicznych mediach. Pewien bezdomny 48-latek najpierw ukradł samochód dostawczy, a następnie z impetem wjechał nim w komisariat policji w Rotterdamie w Holandii. Mundurowi uważają, że furiat zrobił to z zemsty. Ich zdaniem miał ku temu poważny powód. Sprawca trafił do szpitala.

Zemsta bezdomnego w Holandii. 48-latek w szpitalu
Bezdomny wjechał autem w komisariat. (Twitter, RTL Nieuws)

O sprawie pisze teraz szerzej portal "RTL Nieuws". Zdarzenie miało miejsce w piątek 26 maja 2023 roku. Mundurowi podają, że rano przed incydentem z furgonetką, bezdomny został przez nich zatrzymany za "drobne wykroczenie" (najpewniej akt wandalizmu lub zniewagi).

Policjanci nie zdradzają jednak, co to dokładnie było. Wieczorem funkcjonariusze wypuścili 48-latka z aresztu. Poirytowany mężczyzna nie zamierzał odpuścić. Uknuł w głowie pewien plan.

Wyszedł z aresztu. Ukradł auto i wjechał nim w komendę

Jeszcze tego samego dnia, gdy zwolniono go zza krat, bezdomny ukradł białe auto dostawcze. Następnie wsiadł za kółko i zdenerwowany z piskiem opon pojechał prosto pod komisariat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wiemy skąd bezdomny Stanisław miał pieniądze na auta dla o. Rydzyka

Tam wcisnął gaz do dechy i z impetem staranował bramę wjazdową. Celowo dobił też do budynku komendy w Rotterdamie.

Było dosłownie o włos od tragedii. Cudem żadnemu z policjantów nic się nie stało. Takiego szczęścia nie miał jednak sprawca. Bezdomny utknął w rozbitym samochodzie. Wezwano nawet strażaków, aby go uwolnili z pułapki.

Następnie 48-latek trafił na sygnale do szpitala. W sprawie wszczęto już dochodzenie. Wyjaśni ono motywy działania furiata. Wstępnie policjanci przyjmują jednak, że 47-latek zrobił to z zemsty. Nie mógł się pogodzić, że kilka godzin wcześniej go zatrzymano.

Aktualnie trwa remont zniszczonego budynku komisariatu. Placówkę zamknięto dla petentów. Sprawy są nadal załatwiane, ale drogą elektroniczną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić