Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zgodził się na ''rozbierane'' spotkanie online, potem zaczął otrzymywać groźby

14

Pewien 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego sądził, że nawiązał interesującą znajomość z atrakcyjną kobietą. Młody mężczyzna zgodził się na ''rozbierane'' spotkanie online, ale szybko tego pożałował. Policja przypomina, że w sieci należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Zgodził się na ''rozbierane'' spotkanie online, potem zaczął otrzymywać groźby
24-latek zgodził się na intymne spotkanie online (Pixabay)

Zaczęło się niewinnie — 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nawiązał internetową relacją z kobietą. Po rozmowie za pośrednictwem komunikatora, mężczyzna zgodził się na ''rozbierane'' spotkanie online. Ta decyzja sprawiła, że 24-latek padł ofiarą tzw. sextorionu.

Tuż po intymnym spotkaniu online, 24-latek zaczął otrzymywać wiadomości z pogróżkami. Mężczyzna miał słono zapłacić za gwarancję, że film z jego udziałem nie trafi do rodziny i na portale internetowe. Zażądano od niego 25 tys. euro.

Do komunikatu zamieszczonego przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku dodano także zdjęcia, dzięki którym możemy poznać treść wysyłanych do 24-latka wiadomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policja ścigała go przez 3 miasta. "205 pkt karnych i 27 tys. zł"
Twoje filmy są obecnie na jednej z witryn do udostępniania wideo, na razie w trybie prywatnym. Po prostu umieściłem to w końcu abyś wiedział co jestem w stanie zrobić. Więc zachowaj spokój i rób co ci każe - napisał szantażysta.
24-latek zaczął otrzymywać groźby
24-latek zaczął otrzymywać groźby (Komenda Powiatowa Policji w Świdniku)

Zgodził się na ''rozbierane'' spotkanie. Policja apeluje o ostrożność

24-latek postąpił bardzo rozsądnie, ponieważ zgłosił się na komendę w Świdniku. Policja przypomina, że właśnie tak należy postępować w podobnych sytuacjach. ''Nikt Cię nie wyśmieje. Będziemy dążyć do ustalenia i ukarania takiej osoby'' - zapewniono w komunikacie.

Policja apeluje także o ostrożność i zastosowanie zasady ograniczonego zaufania. Nowe technologie niosą nowe szanse, ale i nowe zagrożenia.

Wśród nich są również tzw. sexting oraz sextorion. Sexting to przesyłanie innym wiadomości z seksualną sugestią czy nawet erotycznych zdjęć. Sextorion to natomiast próba zmuszenia kogoś do określonego zachowania, wykorzystując do szantażu właśnie kompromitujące materiały o charakterze seksualnym — wyjaśnia starszy aspirant Elwira Domaradzka.
Autor: APOL
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić