Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jakub Artych
Jakub Artych
|
aktualizacja

Zgwałcił 16-latkę i nagrał smartfonem. Ustalenia śledczych z Rybnika

140
Podziel się:

Wacław R. miał atakować kobiety i filmować to za pomocą telefonu komórkowego. Najmłodsza ofiara miała zaledwie 16 lat. Policjanci wystosowali apel do osób pokrzywdzonych, które dotąd nie zgłosiły się do organów ścigania.

Zgwałcił 16-latkę i nagrał smartfonem. Ustalenia śledczych z Rybnika
Zgwałcił 16-latkę i nagrał smartfonem. Szokujące ustalenia śledczych (Pixabay)

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, działając na polecenie prokuratora, zatrzymali mieszkańca Rybnika, 51-letniego Wacława R., podejrzanego o gwałty na trzech kobietach. Wśród nich były 16-latka oraz kobiety w wieku 35 i 37 lat.

Mężczyzna - jak wynika ze wstępnych póki co ustaleń funkcjonariuszy - miał też rejestrować gwałty za pomocą swojego telefonu komórkowego. Czyny, jakie są przedmiotem śledztwa, miały miejsce w latach 2018, 2019 i 2021.

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone - najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym - do stanu nieprzytomności, podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego - informuje Joanna Smorczewska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, cytowana przez "Dziennik Zachodni".

Z uwagi na prowadzone śledztwo i dobro osób pokrzywdzonych obecnie prokuratura nie ujawnia więcej szczegółów dotyczących trwającego postępowania

Wacław R. miał atakować kobiety na terenie Rybnika. To właśnie zeznania pokrzywdzonych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Obecnie trwają czynności pozwalające na ustalenie innych pokrzywdzonych przez podejrzanego kobiet, bo niewykluczone, że ofiar było znacznie więcej.

Grupa z Polski chroni dzieci

W Polsce zwalczaniem pedofilii zajmuje się m.in grupa "Strażnicy Dziecięcych Marzeń". Działają głównie w sieci, gdzie na najmłodszych użytkowników, korzystających z komunikatorów bez nadzoru rodziców, czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Grupa wszystkie koszty pokrywa z własnej kieszeni.

Zobacz także: Joanna Jabłczyńska w swojej kancelarii obsługuje głównie celebrytów
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Joby
2 miesiące temu
Do wiezienia na 100 lat!!!!!
Stary
2 miesiące temu
Myslal ze ksiadz moze to i on tez
gosc
2 miesiące temu
Wszystkie gwałty za kandencji pis , przypadek ?
proboszcz
2 miesiące temu
To dobry parafianin i gorliwy katolik a także żarliwy Polak-patriota.
Gosć
2 miesiące temu
Idę o zakład, że Wacław chodzi po ulicach Rybnika a może nawet zagląda na dyskoteki: złapali, pogrozili, wypuścili i kazali się zgłosić na rozprawę!
Japan
2 miesiące temu
Japonia to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. W ciągu roku notuje się zaledwie dwa przypadki użycia broni, samochody na ulicach zaparkowane są z kluczykami w stacyjce, małe dzieci bez opieki przechadzają się po mieście, a spacerowanie nocą nie stanowi żadnego zagrożenia. Nie dziwi też nikogo fakt, że zgubiony portfel, telefon czy bagaż wraca po jakimś czasie do właściciela lub że w restauracji zostawia się na stole swoje rzeczy, by zająć miejsce i ustawia się w kolejce przy barze, by złożyć zamówienie. Japonia, zaraz po Islandii, ma drugi najniższy wskaźnik zabójstw i jeden z najniższych wskaźników przestępczości na świecie. Współcześnie (2003) w Japonii jest ok. 510 tys. katolików, ok. 30 tys. wyznawców prawosławia, ponad 200 tys. Świadków Jehowy i ponad 120 tys. mormonów. Ogółem liczba chrześcijan wynosi ok. 2 mln osób, czyli 1% ludności Japonii.
Kulson
2 miesiące temu
Dzieci na wyjeździe oazowym do Tylmanowej zostały związane przez opiekujących się nimi duchownych, by "poczuć się jak Jezus". Przez kilkadziesiąt minut podopieczni musieli chodzić ze sznurkiem na dłoniach, przez co samodzielnie nie mogli korzystać m.in. z toalety. Zdjęcia z tej nietypowej "zabawy" trafiły już do sieci. Zdaniem członków fundacji Biuro Obrony Praw Dziecka, księża mogli popełnić przestępstwo. — To było nieprzemyślane. Nic moralnie niestosownego w tym jednak nie było — powiedział Onetowi ksiądz Marcin Majsik z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.
ja.
2 miesiące temu
Jak to się dzieje że ateistyczne Czechy gdzie tylko 11% społeczeństwa jest wierzący, przeglądając statystyki w każdej kategorii przestępstw a szczególnie morderstw jest zdecydowanie mniej (per capita)? Kto mi to wyjaśni? --
tom
2 miesiące temu
Lubię ciepłe paróweczki...
Legalista.
2 miesiące temu
Wiedział,że źle robi więc nagrywając zbierał dowody przeciw sobie. Ot, dualizm ludzkiej natury.
fff
2 miesiące temu
z jakiej parafii.
do@ hmmm
2 miesiące temu
Ciebie trzeba przenieść... do innego lekarza!
16-stki
2 miesiące temu
To już lubią.. 🍦
hmmm
2 miesiące temu
Może go trzeba przenieść do innej parafii... ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić