Zima zaatakowała Polskę. Nagranie z Grodziska hitem sieci

17

Zabawny filmik z łyżwiarzem wyposażonym w czołówkę, który po zmierzchu przemierza oblodzone ulice Grodziska Wielkopolskiego podbija sieć. Jedni z nieskrywanym podziwem wyrażają zachwyt nad stylem jazdy, nie brakuje też jednak kąśliwych uwag pod adresem magistratu odpowiedzialnego za odśnieżanie.

Zima zaatakowała Polskę. Nagranie z Grodziska hitem sieci
Jeżdżąc na łyżwach pokazali stan ulic w swoim mieście (Facebook, My, obywatele Grodziska Wlkp)

Na nagraniu zamieszczonym na facebookowym profilu "My, obywatele Grodziska Wielkopolskiego" widać mężczyznę, który w nocnej scenerii z czołową latarką w pięknym stylu sunie na łyżwach po oblodzonej nawierzchni.

Tyle tylko, że filmik nie został jednak nakręcony na miejskim lodowisku, ale na jednej z ulic Grodziska. Podkreśla to także autor nagrania, który pisze pod nim tak:

Widzę, że niektórzy wzięli zaproszenie UM do serca i korzystają z darmowego lodowiska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rzeka i staw to nie lodowisko. Jak reagować, gdy załamie się lód?

I choć wiele osób zachwyca się profesjonalnym stylem jazdy "nocnego łyżwiarza", w komentarzach pod opublikowanym nagraniem wyraźnie ulewa się niezadowolonym mieszkańcom miasta. Wynika z nich, że nagranie pochodzi z ulicy Powstańców Chocieszyńskich.

"Nikt nie oczekuje sypania ulic gwiezdnym pyłem, piasek by starczył" - pisze jeden z komentatorów, a ktoś inny dodaje, że "takiego lodowiska nie było dawno. Auto jechało samo".

Zima uderzyła

W ostatnich godzinach byliśmy świadkami prawdziwego ataku zimy w Polsce. W wielu miejscach śnieg sparaliżował ruch drogowy, w Warszawie szalała burza śnieżna.

Na ulicach wielu miast zapanowała "szklanka". Być może zabawnie wygląda to na nagraniu z łyżwiarzem, jednak dla kierowców i pieszych to bardzo niebezpieczna sytuacja.

Według synoptyków, ocieplenia (chociaż chwilowego) możemy się spodziewać dopiero pod koniec stycznia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić