Złapał kobietę za udo i przyłożył jej broń do głowy. Został zatrzymany

218

Policja z Krakowa zatrzymała mężczyznę, który dosiadał się do kobiet w parkach i groził im nożem oraz bronią palną. 30-letni obywatel Azerbejdżanu został aresztowany na trzy miesiące. Funkcjonariusze podejrzewają, że ma na koncie o wiele więcej przestępstw.

Złapał kobietę za udo i przyłożył jej broń do głowy. Został zatrzymany
Policja zatrzymała podejrzanego (Policja)

8 stycznia patrol z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w Parku Tysiąclecia miał grozić nożem dwóm kobietom. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali dwie kobiety, które były wyraźnie wystraszone. Mężczyzna, który je zaatakował, miał się oddalić.

Groził kobietom nożem

Poszkodowane kobiety podały rysopis mężczyzny. Dzięki temu policjanci mogli rozpocząć poszukiwania w najbliższej okolicy. O wszystkim zostali poinformowani także kryminalni.

Mężczyznę namierzono już kilka minut później przy jednym z bloków na pobliskim osiedlu. W trakcie próby zatrzymania zachowywał się agresywnie i rzucił nożem w jednego z policjantów, ale na szczęście mundurowemu udało się uniknąć ostrza. Chwilę później sprawca zaczął uciekać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek na "krótkiej liście" prezesa. "Człowiek wybitny"

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Wciąż zachowywał się agresywnie, drapał i próbował się wyrwać. Napastnikiem okazał się 30-letni obywatel Azerbejdżanu. Policjanci zabezpieczyli przy nim nóż, a w trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania znaleziono wiatrówkę.

Jak przekazuje policja 30-latek już wcześniej groził kobietom. 1 stycznia przysiadł się do kobiety siedzącej na ławce, złapał ją za udo oraz przyłożył do jej głowy przedmiot przypominający pistolet. Wówczas, mimo zgłoszenia, 30-latka nie udało się namierzyć.

30-latek w Komisariacie Policji VII w Krakowie usłyszał kilka zarzutów. Między innymi naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, kierowania gróźb karalnych wobec kilku kobiet, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, wywierania wpływu na czynności urzędowe poprzez czynną napaść na funkcjonariusza - przekazuje policja.

Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 10 stycznia na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta zastosowano wobec 30-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Policja podejrzewa, że obywatel Azerbejdżanu mógł zaatakować więcej osób.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić