aktualizacja 

Złapał na stopa radiowóz. Teraz posiedzi w celi

48

40-latek wracający z pracy w Czechach, liczył na darmową podwózkę do rodzinnej Legnicy. Gdy na stopa zatrzymał radiowóz, zrobiło się nerwowo. Szybko okazało się, że autostopowicz jest poszukiwany listem gończym za wyrok sprzed lat, a chętni do pomocy funkcjonariusze zamiast do domu, zawiozą go w zupełnie innym kierunku.

Złapał na stopa radiowóz. Teraz posiedzi w celi
Autostopowicz złapał na stopa radiowóz. I trafił do więzienia (Pixabay, StockSnap)

Wracający z Czech mieszkaniec Legnicy, mógł poczuć się dokładnie jak w czeskim filmie. Gdy próbował na stopa zatrzymać samochód jadący w stronę rodzinnego miasta, podjechał do niego radiowóz.

Mężczyzna nie spodziewał się, że policjanci po ludzku zareagowali na wyciągnięty przez niego kciuk i chcieli podrzucić go do najbliższej stacji. Na widok mundurowych wpadł w popłoch, a to nie uszło uwadze funkcjonariuszy.

Gdyby nie nerwowa reakcja autostopowicza i jego stanowcza odmowa by wsiadł do radiowozu, prawdopodobnie policjanci nie poprosiliby mężczyzny o dowód tożsamości. W końcu zgodził się na zaproponowaną przez policjantów pomoc, nawet opowiadał coś o celu swojej podróży, ale jego zachowanie wydało się im mocno niepokojące.

Tak zdarzenie relacjonuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z jaworskiej policji, w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wrocławskiej:

- Własnym oczom nie wierzył, gdy łapiąc "stopa" zatrzymał się obok niego policyjny radiowóz. 40-letni mieszkaniec Legnicy niechętnie, ale wsiadł do policyjnego radiowozu. Podczas legitymowania autostopowicza oraz sprawdzenia go w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez legnicki sąd listem gończym za popełnione w przeszłości przestępstwo. — opisuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z jaworskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grzegorz Krzyżewski - miejski autostopowicz

Zamiast do rodzinnego domu, mężczyzna trafił prosto do aresztu. Stamtąd decyzją sądu zostanie przeniesiony, by odsiedzieć wyrok sprzed lat.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić