Złodziej wpadł. Nie wiedział, co było zamontowane w rowerze

103

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który ukradł 7 rowerów w centrum Warszawy. 44-letni sprawca wpadł, ponieważ jeden z jednośladów miał zamontowany GPS, dzięki czemu policji udało się namierzyć złodzieja.

Złodziej wpadł. Nie wiedział, co było zamontowane w rowerze
Ukradł 7 rowerów, ale jeden z nich miał zamontowany GPS (Komenda Stołeczna Policji)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 lipca tego roku w centrum Warszawy. Jeden z mieszkańców zauważył, że zniknął rower z miejsca, w którym go zostawił. Jednoślad kosztował około 4 tys. złotych. Mężczyzna postanowił zgłosić sprawę na policję.

Wpadł przez GPS na rowerze

Funkcjonariusze znaleźli świadka, który widział sprawcę z dopiero co skradzionym rowerem. Opisał dokładnie jego wygląd. Okazało się, że to już nie pierwsza dokonana przez mężczyznę kradzież. Policjanci skojarzyli jego rysopis z zatrzymywanym już w przeszłości 44-latkiem.

Namierzyć złodzieja pomógł system GPS, który był zamontowany w rowerze, o czym sprawca najprawdopodobniej nie wiedział. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyznę i odzyskali skradziony rower jeszcze tego samego dnia.

Ukradł 7 rowerów, działał w warunkach recydywy

Ponadto policjantom udało się ustalić, że mężczyzna ukradł jeszcze 6 rowerów, a w jego mieszkaniu znaleziono odzież, którą miał wówczas na sobie. Funkcjonariusze znaleźli narzędzie służące do przecinania zabezpieczeń rowerów, które będą dowodem w sprawie.

Sprawca wpadł, kiedy wychodził z budynku, w którym mieszka i próbował odjechać rowerem przypiętym do ogrodzenia. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli nożyce służące do przecinania zabezpieczeń rowerów.

Mężczyzna w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ dochodzeniu usłyszał już zarzut kradzieży 7 rowerów o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych, do którego się przyznał - przekazuje śródmiejska policja.

Grozi mu do 5 lat więzienia

44-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. W związku z tym że działał w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Zobacz także: Groźny wypadek w Łukowie. Kamera monitoringu nagrała moment zderzenia
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić