Położył się na pasach, przejechał po nim samochód. Policja ustaliła tożsamość ofiary

156

W ubiegłym tygodniu w Częstochowie rozegrały się dramatyczne sceny. Na przejściu dla pieszych przy alei Wolności położył się mężczyzna. Chwilę później przejechał po nim samochód dostawczy. Policji udało się ustalić tożsamość ofiary.

Położył się na pasach, przejechał po nim samochód. Policja ustaliła tożsamość ofiary
Policja ustaliła tożsamość ofiary (Śląska Policja)

Do zdarzenia doszło w środę 6 lipca około godziny 4:00. Częstochowska policja nad ranem otrzymała zgłoszenie o pieszym potrąconym na pasach na alei Wolności. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Częstochowa. Położył się na pasach, przejechał po nim samochód

Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu miejskiego, by ustalić przebieg wydarzeń. Na wideo zaobserwowali, że ofiara położyła się płasko w poprzek jezdni na oznakowanym przejściu. Pierwszy przejeżdżający samochód ominął mężczyznę, jednak chwilę później po leżącym przejechał dostawczy mercedes.

Kierowca dostawczaka następnie odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając mężczyźnie pomocy. Funkcjonariusze wkrótce go namierzyli i przebadali na obecność alkoholu. Kierujący mercedesem w chwili zatrzymania miał 0,32 promila alkoholu w organizmie.

Policja ustaliła tożsamość ofiary

Ofiara nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów, z tego względu policja miała trudność w ustaleniu jego danych osobowych. W weekend na policyjnych stronach pojawił się apel do osób, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje o denacie.

W mediach opublikowano zdjęcia zmarłego, dzięki czemu niedługo później na policję zgłosił się świadek. Osoba ta twierdziła, że wie, gdzie mężczyzna znajdował się dzień przed wypadkiem. W końcu na podstawie badania porównawczego linii papilarnych policjantom udało się określić tożsamość denata.

Zmarłym pieszym był 52-latek, od kilku lat mieszkający za granicą. Potwierdził to członek jego rodziny. W opublikowanym we wtorek komunikacie policja podziękowała osobom, które pomogły śledczym.

Dziękujemy społeczeństwu i mediom za zaangażowanie i pomoc w rozpowszechnianiu komunikatu i za przekazywane częstochowskim policjantom informacje – czytamy na stronie KMP w Częstochowie.
Zobacz także: "To jest karygodne". Ekspertka krytykuje zachowania rodziców na wakacjach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić