Zmarł jeden z zatrzymanych w sprawie zamachu w Rosji. Był torturowany?

Na komisariacie w Moskwie zmarł Ashab Uspanow, zatrzymany po ataku terrorystycznym w Crocus City Hall. Opozycyjny kanał ADAT1 twierdzi, że Czeczen był torturowany na śmierć. Miał połamane żebra i kręgosłup, na szyi widoczne były oznaki uduszenia, a na reszcie ciała widoczne były siniaki.

Zmarł jeden z zatrzymanych w sprawie zamachu w Rosji. Był torturowany?
Zmarł jeden z zatrzymanych w sprawie zamachu w Rosji. Był torturowany? (Telegram)

Czeczen Askhab Uspanow, zmarł na komisariacie w Moskwie, prawdopodobnie w wyniku tortur - podaje telegram ADAT1.

29 marca opozycyjny czeczeński kanał telegramowy ADAT1 poinformował, że w noc ataku terrorystycznego w Crocus siły bezpieczeństwa zatrzymały pochodzącego z Czeczenii Askhaba Uspanowa. Znany jest również pod pseudonimem Askhab Khasmagomedowich Kasuew.

Mężczyzna wracał po pracy do domu i czekał na przystanku na autobus. Tam został zaatakowany przez zamaskowanych ludzi, ale ponieważ nie rozumiał, kim byli ci ludzie i dlaczego się na niego rzucili, stawiał opór.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jackie" - polski zwiastun

Niebawem okazało się, że byli to funkcjonariusze organów ścigania z Moskwy i zatrzymali go pod zarzutem współudziału w ataku terrorystycznym.

Jak dodaje novayagazeta.eu, mężczyzna miał około 30 lat i pracował w branży budowanej. Kanał Telegram dodaje, że siły bezpieczeństwa torturowały Uspanowa po jego aresztowaniu. Miał połamane żebra i kręgosłup, na szyi widoczne były oznaki duszenia, a na reszcie ciała widoczne były siniaki.

Ponad 140 zabitych w ataku

Po ataku terrorystycznym w Krasnogorsku Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała o zatrzymaniu 11 osób podejrzanych w tej sprawie. Sądy aresztowały już dziesięć osób.

22 marca w Crocus City Hall terroryści zaatakowali widzów podczas koncertu, otwierając ogień i detonując ładunki wybuchowe. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku.

Według komunikatu moskiewskiego oddziału rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych z soboty zginęły 144 osoby, a 551 zostało rannych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić