o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zmiana czasu 2020. Nie przegap przestawiania zegarków. Czy to ostatnia zmiana czasu?

74
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę przestawiać będziemy wskazówki zegarów. To dlatego, że czeka nas przejście z czasu letniego na zimowy. Na czym dokładnie polega zmiana czasu?

Zmiana czasu 2020. Nie przegap przestawiania zegarków. Czy to ostatnia zmiana czasu?
Nie przegap zmiany czasu! (Pixabay)
bDoYAUAB

W ostatni weekend października tradycyjnie zmieniamy czas z letniego na zimowy. W tym roku wskazówki zegarów przestawiamy w nocy z 24 na 25 października. Precyzując, czeka nas "cofnięcie" czasu z godz. 3:00 na 2:00.

Ten zabieg ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Dzięki przestawieniu wskazówek zegarów pośpimy godzinę dłużej. Dzień jednak stanie się jeszcze krótszy niż obecnie. Szybciej będzie robić się ciemno.

bDoYAUAD

Nie brakuje osób, którym zmiana czasu sprawia problemy. Szczególnie kłopotliwe jest to dla zapominalskich. Jeżeli ktoś nie przestawi wskazówek zegara lub nie skoryguje czasu w urządzeniu, które nie czyni tego automatycznie, może stawić się gdzieś na niewłaściwą godzinę. Właśnie dlatego powinniśmy zapisać sobie w kalendarzu, kiedy w tym roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Czy w październiku po raz ostatni zmienimy czas?

Komisja Europejska proponuje, by od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią

Niczego nie można jednak wykluczyć. Wątek rezygnacji ze zmiany czasu ciągnie się już dość długo. Konkretów w tej sprawie wciąż brakuje.

bDoYAUAJ
bDoYAUBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
/TBill,
miesiąc temu
Jednak Jarosław to geniusz ! Człek opatrznościowy ! Wy macie problem z przestawieniem zegara. A Jarosław potrafił przenieść nas w czasie. Na razie o 500 lat. A planuje o 5000 lat.
DOL
miesiąc temu
Skoro po reformie czasu miały obowiązywać czas środokowo- europejski letni, to ten październikowy nie byłby ostatni, bo jeszcze na wiosnę trzena wrócić z czasu zimowego na letni.Proste?
bzdura!
miesiąc temu
"od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią"....Co z bzdura!!!!!!!!!!!! Jeśli "letni" to ostatnia zmiana czasu przypadnie na WIOSNĘ! przyszłego roku!!!!!
bDoYAUBf
uśmiech
miesiąc temu
Matełuyszu gdyby nie Ty to nie wiedziałbym jak dokonać tego cudu.
duch
miesiąc temu
oddajcie mi skladki zajumane z wyplaty skoro do lekarza sie nie moge dostac ani do szpitala bo tylko covid srovid... a wy lekarze bedziecie za miesiac gorzej znienawidzeni od politykow. czas zrobic w tym kraju porzadek!!!!
Najnowsze komentarze (74)
Lipa
miesiąc temu
Jednak wiek nie idzie z mądrością patrząc na tych rządzących , Młodzi chodzić na wybory !!!!
Ali
miesiąc temu
Jeżelima obowiązywać czas letni, to jak może październikowa zmiana być zminą ostatnią?! Przecież przeszliśmy właśnie na czas zimowy.
DrMed
miesiąc temu
Tylko czas LETNI. Ostatnią ma być zmiana czasu w marcu.
Tomasz
miesiąc temu
Polacy chcą czasu LETNIEGO i w tym też tonie wypowiedzieli się w głosowaniu. Chcemy mieć dłuższy dzień!
Eryka1967
miesiąc temu
Komisja Europejska proponuje czas LETNI, tak samo wypowiedziało się ponad 80% osób biorących udział w głosowaniu więc ostatnia zmiana czasu nastąpi w marcu 2021 gdy cała EU przejdzie na czas LETNI, który już zostanie na stałe.
bay
miesiąc temu
czas przestawiony, na szczęście. Kraje, które mają tradycję przestawiania, to Niemcy, Kanada, USA. Polska. Nie używają Indie, Indonezja, Rosja Białoruś, Egipt- mentalny sort i w pobliżu równika, a teraz bieguna
Fred
miesiąc temu
My spoleczenstwo nie chcemy zmian czasu i rząd mial to zrobic i nas poprostu olał sprawa ucichla bo w 2021mialo byc koniec tej komedi ze zmianą czasu!
Alka
miesiąc temu
Dopiszcie jak wymienić pasek od zegarka, bo nie daje rady.
bDoYAUAX
ab negatio
miesiąc temu
A PO CO? Za pół roku powiedzą , że trzeba zrobić odwrotnie.
szkoleniowiec
miesiąc temu
Ta zmiana czasu to mi dynda niczym wahadło w zegarze bo i tak jestem bezrobotny ....
Alek
miesiąc temu
Po zmianie czasu na zimowy jesteśmy zmuszeni ze względu na krótki dzień ograniczyć treningi w terenie (podmiejski las, nieoświetlony stadion). Część dzieci od razu nam wypadnie bo na 15.30 na zajęcia nie dotrą. Za to w przyszłości zasilą elitarną grupę posiadaczy chorób współistniejących. Taka to korzyść ze zmiany czasu. Zdrowia dla wszystkich od trenera lekkiej atletyki. I aby do wiosny...
zede
miesiąc temu
Brawo Panie BilL
Cyb
miesiąc temu
Krótsze dni to mniej światła słonecznego i co za tym idzie mniej wit D. Zużywamy tez więcej prądu bo szybko robi się ciemno. O jesiennej chandrze już nie wspomnę.
Robgg|ft
miesiąc temu
A co z zegarami z kukułką
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić