o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

191
Podziel się

Wielkimi krokami zbliża się zmiana czasu. Za kilka tygodni będzie trzeba przestawić zegarki o godzinę do tyłu. To oznacza, że dni staną się znacznie krótsze.

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?
Kiedy przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy? (Unsplash.com)
bDTQAvcl

Jesień już czuć w powietrzu. Dni są chłodniejsze i coraz krótsze, a kalendarzowa jesień rozpocznie się 23 września. Kilka tygodni później przyjdzie też czas na zmianę czasu z letniego na zimowy.

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy?

Tradycyjnie będzie trzeba przestawić zegarki. Zmiana czasu nastąpi w nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października. Zegarki przestawimy w nocy z godziny 3 na 2.

bDTQAvcn

To oznacza, że tego jednego dnia będziemy spać godzinę dłużej. Konsekwencją jednak będzie fakt, że będziemy mieć znacznie krótsze dni.

Zobacz także: Czy system zdrowia wytrzyma jesień? Jacek Krajewski odpowiada
bDTQAvct

Możliwe, że już w przyszłym roku będzie obowiązywać tylko jeden czas. Komisja Europejska zapowiadała odejście od zmiany czasu. Projekt na razie stanął w martwym punkcie.

Polacy chcą, aby przez cały rok obowiązywał u nas czas letni. Jeżeli więc Europa odejdzie od przestawiania zegarków, to ostatni raz zrobimy to w marcu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTQAvcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(191)
ari
7 miesięcy temu
Koniec ze zmianą czasu = niekończąca się opowieść :-(
Aldo
7 miesięcy temu
Nie wszyscy Polacy chcą czas letni, ja chcę czas zimowy, on jest naturalnym czasem w stosunku do słońca, czemu to zmieniać!?
amigo
7 miesięcy temu
W tym roku, to wg kalendarza na 2020, który mam w domu, 25 Października to jest niedziela
bDTQAvcP
hellen
7 miesięcy temu
Jestem z końca lat 50. Dobrze pamiętam jak zmieniono pierwszy raz za moich czasów w 1977r z 31 marca na 1 kwietnia"czas zimowy na czas letni". Była to chyba najgorsza decyzja rządu. Kto chciał to mógł wstać godzinę wcześniej i zrobić przykładowo obiad. Obecnie gonimy, przestawiamy czas i tak naprawdę nie mamy na nic czasu. Nie chcę już wspominać o małych dzieciach. Byłabym szczęśliwa, żeby u nas był cały czas tz. czas zimowy- ten nasz prawdziwy.
Renia
7 miesięcy temu
A ja się pytam kiedy skończy się ten idiotyzm z przestawianiem zegarków?! Przesunąć czas o pół godziny i tak już zostawić, wszyscy będą zadowoleni, w niektórych krajach tak zrobiono.
Najnowsze komentarze (191)
do o2
7 miesięcy temu
od lat ta sama bzdura. idź do pracy i se zegarek kup. nowy. te zmieniają się automatycznie same a nie jak jakiś jaskiniowiec na słonecznym dalej ciągniesz. technika poszła do przodu.
Kalendarz
7 miesięcy temu
Zaraz, zaraz w tym (2020) roku 25 października to NIEDZIELA !!!, więc zmiana czasu nastąpi w nocy z 26 na 27 a dokładnie będzie to już niedziela 27 października !
Gosia
7 miesięcy temu
Miało już nie być zmiany czasu od tego roku, cała unia wypowiedziała się, że zostajemy przy czasie letnim,gdyż dłużej jest widno, na drogach jest bezpieczniej, miej wypadków co jest grane z tą zmianą jak ktoś napisał niekończąca się opowieść i nikt nic nie wie ????? wrrrr
CośNietak
7 miesięcy temu
Od kręcenia naszymi zegarkami długość dnia się nie zmieni zmieni się tylko organizacja naszego dnia !
Jasiek
7 miesięcy temu
25 październik to niedziela a 26 to poniedziałek :)
ciekawski
7 miesięcy temu
Zmiana czasu następuje 24/25 z soboty na niedzielę a nie 25/26 z niedzieli na poniedziałek.Troszeczkę staranności.
jajcarz
7 miesięcy temu
Ja przestawiłem zegarek do przodu o jakieś 10cm.
pik
7 miesięcy temu
Jeżeli już to z 24 na 25 października, przyłożyć się do rzetelnego pisania.
bDTQAvcH
OkoZez
7 miesięcy temu
Komisja Europejska zapowiadała w 2019 odejście od zmiany czasu, więc to nie nastąpi tak szybko. Europarlament jak coś podejmuje to trwa 5-8 lat. Poczekamy sobie tak samo długo jak na wyroki TSUE w sprawie łamania Konstytucji i prawa w Polsce przez A. Dudę, Rząd Sejm i Senat w minionej kadencji. Także ubierzcie się grubo, bo przed wami kilka srogich zim.
ma
7 miesięcy temu
Środek dobowej aktywności przeciętnego współczesnego człowieka w Polsce przypada na g.14 a nie na g.12! Dlatego powinien być czas LETNI lub nawet jeszcze +1 godzina. Zimowy powoduje że przesypiamy pierwsze godziny dnia, a po południu szybko robi się ciemno.
Tony Manero
7 miesięcy temu
zmiana czasu ??? ja jeszcze odsypiam sobotnią dyskotekę ...
Iza-1
7 miesięcy temu
Za przestawienie czasu z letniego na zimowy nie płaca urzędy i firmy tylko przeciętny Kowalski, bo wraca do domu z dziećmi, robi obiad i włącza światło w mieszkaniu nie o 19 godzinie ale o 18-tej.
KUBA
7 miesięcy temu
To za 1,5 miesiąca!!! nie macie o czym pisać??? Gdyby wreszcie te zmiany zniknęły, to byłby news.A tak to info jak w sezonie ogórkowym.
prawda
7 miesięcy temu
Witam. Nie potrafię zrozumieć jak można pisać takie głupoty. Jest i był i będzie jeden czas, który jest nazywany "zimowym". To, że prawdopodobnie zostanie przez "Nas Polaków" wybrany czas "letni" to będzie oznaczało kolejne już upodlenie tego kraju, których było już wiele. Czas letni wprowadzony miał być na chwilę, żeby w okresie wiosenno letnim zaoszczędzić na zapalaniu światła w domach a nie jak ktoś kiedyś napisał by zaoszczędzić energię, chodziło tylko o światło, przecież oglądając telewizje, praca lodówki, czy pralki czy korzystanie z komputera nie jest uzależnione od tego że jest ciemniej czy widniej, zawsze korzystamy z tego tak samo, przez cały rok, w tej chwili nie ma żadnego znaczenia jakieś tam oszczędzanie światła, ponieważ od jakiegoś czasu posiadamy oświetlenie led i delikatnie mówiąc nie jest to zbyt drogie i jak najszybciej trzeba wrócić do normalnego czasu. Wyobraźmy sobie, gdy zostanie na stałe czas letni w zimę w listopadzie, grudniu i styczniu, ludzie którzy mają iść do pracy na 7, 8 nawet na 9 będą musieli jechać samochodem (bo większość ludzi jeździ do pracy samochodem) to będzie jeszcze ciemno, co spowoduje dużo większą ilość wypadków samochodowych niż gdy zostałby czas standardowy, ponieważ ludzie nie są jeszcze dobrze rozbudzeni i większość z nich nie potrafi jeździć w dzień a co dopiero jak jest ciemno. Po pracy gdy jest ciemno w zimę, nie ma już takiego niebezpieczeństwa wypadku, bo człowiek jest już rozbudzony i po kilku godzinach spędzonych w pracy; nie jest normalne gdy w czerwcu czy w lipcu koło godziny 21:30 lub później jest jeszcze widno, o tej godzinie chodziło się spać a trudno jest spać gdy na zewnątrz jest widno; no i ostatnia ważna rzecz, nie wyobrażam sobie żeby został czas letni i w okresie wakacyjnym pełno bachorów wychowywanych w stylu amerykańskim (czyli brak wychowania) do godziny 22:00 lub nawet 23:00 będzie biegało i wrzeszczało przed blokami i domami jednorodzinnymi i to nie koniecznie na placach zabaw, których nie wiedzieć czemu jest ich teraz aż tyle (praktycznie przy każdej ulicy); mam nadzieje, że ktoś ogarnięty przeczyta tą wiadomość i coś z tym zrobi. Pozdrawiam (ogarnięty człowiek).
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić