Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Zmiana czasu 2021. Kiedy przechodzimy na czas letni?

27

Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni? Czy już w najbliższych dniach będziemy przestawiać zegarki? Sprawdziliśmy, kiedy dokładnie nastąpi zmiana czasu.

Zmiana czasu 2021. Kiedy przechodzimy na czas letni?
Zmiana czasu. Kiedy przestawiamy wskazówki zegara? (Pixabay)

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana z zimowego na letni?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dni są już coraz dłuższe, a i temperatury na zewnątrz pozwalają już myśleć o cieplejszej porze roku. Czy to już czas, by przestawić zegarki?

Kiedy zmiana czasu 2021? Kiedy przestawimy zegarki?

Co roku w marcu zmieniamy czas z zimowego na letni. Przestawienie zegara w tym przypadku jest związane z "utratą" jednej godziny. Ponieważ wskazówki będziemy przesuwać do przodu o godzinę - z 2:00 na 3:00, to w dniu, gdy nastąpi zmiana czasu, doba będzie krótsza. Będzie trwała nie 24, a 23 godziny.

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi dokładnie w nocy z 27 na 28 marca. Trzeba jednak przyznać, że ma ona bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie. Wiele osób tuż po zmianie czasu ma problem z przestawieniem się. Niektórzy nie mogą spać w nocy, czują się zmęczeni w ciągu dnia, cierpią na różne dolegliwości bólowe, są rozkojarzeni.

Co można zrobić? Specjaliści radzą, by ważne sprawy, które mamy załatwić, ustawić albo na okres przed zmianą czasu, albo dopiero po pewnym czasie od zmiany, gdy organizm już przyzwyczai się do nowych warunków. Warto też stopniowo zmieniać pory różnych aktywności, by organizm nagle nie dostał zbyt wielkiego szoku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić