aktualizacja 

Znalazła je w ogrodzie. Po chwili już dzwoniła na policję

26

57-latka z Małopolski odkryła na terenie własnej posesji niebezpieczne przedmioty. Policyjni saperzy ustalili, że są to miny produkcji radzieckiej z czasów II wojny światowej. Saperzy przewieźli pociski na poligon, gdzie zostaną neutralizowane.

Znalazła je w ogrodzie. Po chwili już dzwoniła na policję
Miny przeciwpancerne na terenie posesji (KMP w Tarnowie)

Nietypowe znalezisko odkryto w Woli Rzędzińskiej pod Tarnowem (woj. małopolskie). W czwartek późnym popołudniem na policję zgłosiła się 57-letnia mieszkanka miejscowości, która zauważyła na terenie własnej posesji "trzy metalowe prostopadłościany".

Znalazła niebezpieczne przedmioty na posesji

Jak powiedziała kobieta, od razu pomyślała, że przedmioty mogą być niebezpieczne, dlatego postanowiła zwrócić się do funkcjonariuszy.

Na miejsce wysłano odpowiednie służby - policjanci i saperzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mężczyzna i dziecko potrąceni na pasach. Koszmarne nagranie z Mazowsza

Na miejscu okazało się, że były to trzy miny przeciwpancerne produkcji radzieckiej MP-35. Niewybuchy pochodzą jeszcze z czasów II wojny światowej. Jak przekazała tarnowska komenda, pociski stanowiły istotne zagrożenie dla mieszkającej tam kobiety.

Cztery pociski z okresu II wojny światowej

57-latka do czasu usunięcia pocisków z własnego ogrodu musiała zamieszkać u swoich bliskich.

Na szczęście jednak ani jej, ani jej sąsiadom nie grozi już niebezpieczeństwo. Nie było też konieczności ewakuacji mieszkańców innych posesji.

W piątek rano na miejscu pojawiły się również żołnierze Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy odkryli jeszcze jedną minę na terenie tej samej posesji.

Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione z terenu Woli Rzędzińskiej na poligon wojskowy, gdzie zostaną zneutralizowane.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niebezpiecznych przedmiotów należy zachować się tak samo jak 57-letnia mieszkanka Woli Rzędzińskiej - nie wolno dotykać, sprawdzać i przenosić takich przedmiotów. Należy oznaczyć miejsce i natychmiast zgłosić sprawę na policję.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić