Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
PTA
|
aktualizacja

Znaleźli powieszone ciało księdza. Prokuratura wszczęła postępowanie

Podziel się:

Zwłoki ks. Krzysztofa Gidzińskiego znaleziono na terenie parafii w Leźnie na Kaszubach we wtorek 24 maja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zginął przez powieszenie. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Co wiemy na ten moment?

Znaleźli powieszone ciało księdza. Prokuratura wszczęła postępowanie
Tragiczna śmierć księdza (diecezja.gda.pl)

Komunikat dotyczący śmierci księdza Krzysztofa Gidzińskiego widnieje na stronie Archidiecezji Gdańskiej. Duchowny zmarł 24 maja. Wikariusz parafii pw. św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie "odszedł do wieczności w 55. roku życia i 29. roku kapłaństwa". Urodzony w Trójmieście duchowny był znany przede wszystkim z walki przeciwko gdańskiemu Modelowi na Rzecz Równego Traktowania. Często wypowiadał się również na temat "cywilizacji gender", m.in. w Radiu Maryja czy TV Trwam.

Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie, Świętej Rodziny w Gdyni-Grabówku, św. Michała Archanioła w Sopocie, św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie, św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, św. Stanisława BM w Gdańsku-Wrzeszczu, św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu oraz św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie - wymienia diecezja zmarłego.

Jak podaje portal zawszepomorze.pl, ksiądz zginął śmiercią przez powieszenie. Wiele ma wskazywać, że doszło do samobójstwa. Rutynowe śledztwo wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Wprawdzie przepis z art. 151. jest sformułowany "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5", ale na obecnym etapie śledztwa twierdzimy, że nic takiego nie miało miejsca - stwierdza prokurator Marek Kopczyński, cytowany przez zawszepomorze.pl. - Na miejscu zgonu wykonano czynności procesowe. Póki co nie ma żadnych przesłanek wskazujących, że ktoś namówił lub udzielił pomocy przy tym samobójstwie. Przeprowadziliśmy badanie sekcyjne. Pobrano również materiał do badań fizykochemicznych. Być może za miesiąc będziemy mieć jednoznaczną przyczynę zgonu.

Uroczystości pogrzebowe księdza Krzysztofa Gidzińskiego

Czwartek, 26 maja

  • 19:00 - Wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Stanisława w Leźnie (od skrzyżowania al. Lipowej i ul. Św. Floriana)
  • 19:30 - Różaniec
  • 20.30 - Msza święta z nieszporami (celebrowana przez kapłanów dekanatu Żukowo oraz kolegów z rocznika święceń)

Piątek, 27 maja

  • 7.00 - Msza święta parafialna
  • 9.00 - Różaniec
  • 10.00 - Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Wiesława Szlachetki

Po mszy zaplanowano przejazd na cmentarz katolicki w Sopocie i pochówek ks. Krzysztofa Gidzińskiego.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz to zrobić, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić