Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Znaleźli to podczas prac polowych. Interwencja żołnierzy

4
Podziel się:

To już powoli tradycja. Na przestrzeni ostatnich tygodni strzelińscy policjanci kilka razy powiadamiani byli o znalezieniu niebezpiecznych "pamiątek" z czasów II wojny światowej. W poniedziałek pojawił się komunikat o kolejnym takim przypadku.

Znaleźli to podczas prac polowych. Interwencja żołnierzy
Niewybuch z czasów II wojny światowej (Policja)

Kilka dni temu dyżurny komendy w Strzelinie otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że w trakcie wykonywania prac polowych w obrębie miejscowości Stogi w gm. Borów został odnaleziony niewybuch z czasów II wojny światowej.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że we wskazanym w zgłoszeniu miejscu znajduje się pocisk artyleryjski o długości 50 cm. Na tej podstawie dokonano zabezpieczenia miejsca celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu żołnierzy z I Brzeskiego Pułku Saperów - czytamy na dolnoslaska.policja.gov.pl.

Znalazłeś niewybuch? Tak postępuj

Coraz częściej odnajdywane są rozmaite niewybuchy. Wobec tego policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk i jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Nie wolno znalezionych niewybuchów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! - zaznaczają mundurowi.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Osoba przekazująca zgłoszenie powinna przedstawić:

  • opis przedmiotu (długość, średnica);
  • dokładne miejsce i czas wykrycia;
  • dane osoby, która wykryła niewybuch i może wskazać dokładne miejsce jego położenia.
Policję należy powiadomić również o każdym wypadku powstałym w skutek działania tych przedmiotów - podkreślają dolnośląscy funkcjonariusze.
Zobacz także: "Radioaktywny" przedmiot spadł z nieba. Odkrycie na farmie w Azji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Twój nick
2 miesiące temu
Przy okazji wychwalania żołnierzy WP pod niebiosa przez rządzących proponuję przywrócić do służby doświadczonych żołnierzy, wyszkolonych w zagranicznych uczelniach, a wydalonych przez śmiesznego pomocnika aptekarza.
ccc
2 miesiące temu
sam się wykopał na powierzchnię ?!!!
jerzyk
2 miesiące temu
Paranoja !!!!. Kiedyś jak byłem dzieckiem /8/ lat to się znajdowało takie wynalazki bardzo często i nikt nie robił zawieruchy !!. A w tych czasach trzeba się bać wszystkiego !!!
WoW
2 miesiące temu
Pierwsze prace polowe od 1945 roku?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić