Znany aktor Michał Szewczyk nie żyje. Grał m.in. w "Klanie"

27

Środowisko aktorów znów pogrążyło się w żałobie. Wszystko dlatego, że w wieku 86 lat zmarł Michał Szewczyk, znany z takich produkcji jak m.in. "Popioły" i "Klan".

Znany aktor Michał Szewczyk nie żyje. Grał m.in. w "Klanie"
Nie żyje aktor Michał Szewczyk (PAP)

Michał Szewczyk to jeden z najpopularniejszych aktorów grających w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Występował na jego deskach od 1958 roku aż do śmierci.

Szewczyk wziął udział w wielu produkcjach. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w takich filmach jak "Król Maciuś I", "Zamach" czy "Prawo i pięść".

Pojawiał się też w różnych serialach - m.in. "Komisarz Alex" oraz "Klan". Cieszył się dużym uznaniem w środowisku aktorskim, które po jego śmierci pogrążyło się w żałobie.

Michał Szewczyk nie żyje. "Kończy się pewna epoka"

Smutne informacje o śmierci Szewczyka przekazał Teatr Powszechny w Łodzi. "To bardzo trudny dzień. Odszedł Michał Szewczyk - legenda polskiego kina i teatru, wybitny aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź.

Jako "chłopak z Bałut" (jak sam o sobie mówił) odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy. To tutaj założył rodzinę, przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, tutaj współtworzył legendę Łodzi filmowej (zagrał w około 100 filmach). Łodzianie kochali Michała za jego role w Teatrze, w Polsce był znany ze swoich ról filmowych" - podano na Facebooku.

W sobotę odszedł Krzysztof Kowalewski, dzisiaj Michał Szewczyk. Kończy się pewna epoka w Teatrze - epoka hierarchii w wielopokoleniowym Zespole, epoka rzemiosła i warsztatu teatralnego. Michał był niezwykłym profesjonalistą, uprawiał etos aktora teatralnego. Do każdej roli podchodził z równą pasją, był wierny posłannictwu i misji zawodu aktora - dodano.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić