aktualizacja 

Krzyki kobiety słyszał cały blok. Policja weszła przez balkon

234

Dramat w województwie lubelskim. 33-latek znęcał się nad swoją partnerką. Groził jej śmiercią, był też agresywny wobec policjantów.

Krzyki kobiety słyszał cały blok. Policja weszła przez balkon
Znęcał się nad swoją partnerką. Celowo złamał klucz przed policją (KPP Parczew)

33-letni mężczyzna znęcał się nad swoją partnerką. Do incydentu doszło we wtorek 5 lipca w Parczewie w województwie lubelskim. Policja otrzymała zgłoszenie do jednego z tamtejszych bloków. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze usłyszeli głośne krzyki przerażonej kobiety.

Policjanci próbowali wejść do mieszkania, jednak agresor celowo zniszczył zamek. Znajdował się w nim złamany klucz. Na miejsce została wezwana straż pożarna. Dzięki pomocy strażaków policja dostała się do mieszkania przez balkon po drabinie. Mężczyzna miał też uszkodzić drzwi wejściowe do bloku, w którym przebywał.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest pijany. "W chwili zatrzymania w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu" - podaje parczewska policja. Jego partnerka oświadczyła, że wrócił do domu pod wpływem alkoholu i bez powodu wszczął awanturę.

Dramat w lubelskim. Groził, że ją zabije

Jak zeznała partnerka 33-latka, agresor stosował wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Groził też, że ją zabije.

33-latek w trakcie interwencji był wulgarny i agresywny również w stosunku do policjantów, wykrzykiwał w ich kierunku słowa obelżywe. Jego zachowanie było tak głośne, że mieszkańcy osiedla wychodzili z mieszkań aby sprawdzić, co się dzieje - relacjonuje starsza sierżant Ewelina Semeniuk.

To nie koniec problemów agresora. Policja podaje, że zatrzymany był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim. "Mundurowi obezwładnili i zatrzymali 33-latka. Jak się okazało, mężczyzna miał już bogatą kartotekę i liczne problemy z prawem" - podaje Semeniuk.

Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Rozwód w czasach pandemii koronawirusa. "Nasilenie zachowań przemocowych"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić