o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

Znieważyli Dudę? Uczniowie przed sądem

78
Podziel się

Trzech uczniów stanęło we wtorek przed Sądem Okręgowym w Kaliszu, oskarżonych o znieważenie Prezydenta RP. Mieli przeklinać i wyzywać Andrzeja Dudę, a potem uwiecznić to na filmiku. Do zarzutu uczniowie się nie przyznali.

Znieważyli Dudę? Uczniowie przed sądem
Andrzej Duda. Zdj. ilustracyjne. (Getty Images)
bDSJDLhh

Według doniesień, do wydarzenia doszło w Wielkopolsce, w powiecie krotoszyńskim, na imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji. Brało w niej udział ponad 50 uczniów z różnych szkół w okolicy. Podczas zabawy spożywano alkohol. W pewnym momencie grupa uczniów przyniosła baner wyborczy z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy. Okazało się, że zdjęli go z płotu w pobliżu miejsca zabawy.

Pod adresem Andrzeja Dudę zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa: "je... Dudę". W pewnej chwili jeden z uczestników zdarzenia przeciął plakat nożyczkami. Ktoś inny miał wyjąć zapalniczkę i krzyknąć: "Chodźcie go spalić". Zdarzenie nagrali, a filmik wstawili do mediów społecznościowych. Cała akcja trwała najwyżej 10 minut.

bDSJDLhj

Jednym z uczestników imprezy był syn radnej PiS w powiecie krotoszyńskim. Po imprezie powiedział matce o tym, co się wydarzyło, oraz o słowach, które padały pod adresem Prezydenta RP. Jak powiedziała w sądzie radna, o sprawie poinformowała swoich kolegów z klubu PiS oraz policję. Co prawda syn radnej, zdaniem niektórych świadków, nie protestował przeciwko zachowaniu oskarżonych podczas zdarzenia.

Oskarżani nie przyznali się do winy. Wyznali natomiast, że wstydzą się swoich zachowań i nie zrobiliby tego, gdyby impreza była bez udziału alkoholu.

Nie powinienem się w taki sposób wyrażać o panu prezydencie, choć mam swoje poglądy polityczne i nie jestem za panem prezydentem. Ale to zachowanie było strasznie nierozważne z mojej strony – powiedział jeden z oskarżonych.
bDSJDLhp
Moim celem nie było urażenie głowy państwa. To co się zdarzyło, to nie była polityczna manifestacja, byliśmy w swoim gronie i tylko bawiliśmy się - mówi inny oskarżony.

W rozmowie z PAP-em adwokat oskarżonych potwierdza te słowa. Uważa, że może to być "głupota, chęć zwrócenia na siebie uwagi, a nie chęć obrażenia prezydenta". Prokurator Marta Talarczyk-Biela oskarżyła chłopców o to, że "działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ten sposób, że wykrzykiwali słowa wulgarne i uznane powszechnie za obelżywe". Oskarżonym grozi nawet do 3 lat więzienia. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJDLhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Jaa
3 tyg. temu
Już nawet dzieciaki przeszkadzają prezydentowi, jakie to słabe
(A)
3 tyg. temu
Ściganie karne ludzi za znieważenie Dudy jest obarczone wysokim ryzykiem, że oskarzeni będą w stanie obszernie uzasadnić i obronić przed sądem swoje stanowisko.
Brydzia
3 tyg. temu
Zaczęła się świeta inkwizycja
bDSJDLhL
gość
3 tyg. temu
Wstyd dla pani prokurator ,że oskarża uczniów o rzekomo znieważenie Dudy.Gdy by był normalnym prezydentem nie byłó by powodu naśmiewać się z niego.Ale pani prokurator jest podporządkowana pisowi i dlatego by się przychlebić tej sekcie oskarża niewinne dzieciaki.
Micke
3 tyg. temu
Jaki pRezydent taki majestat...
Najnowsze komentarze (78)
pl0
1 tyg. temu
jak chodziłem do podstawówki w l.90tych XX w. ,,koledzy'' z klasy naigrywali się z Boga, Jezusa i Maryi oraz katolików jeden z nich to pijak ledwo trzymający sie na nogach
GGGGGGG
3 tyg. temu
Ten człowieczek się sam znieważa.
DEF
3 tyg. temu
I nagle wszystkie wyskoki Kwacha tak bardzo bledną XD.
Bolo
3 tyg. temu
Niech się gówniarze naucza że prezydenta swojego kraju nie obraża się czy to byłby z PO PiS czy SLD niech siedzą teraz
kazik
3 tyg. temu
karać zamykać nieuków młodocianych bo potem element społeczny taki jak Nawalny z nich wyrośnie . Jajo by chciało być ważniejsze od kury . Zdrowia Panie Prezydencie życzymy i nieprzejmowanem sie szumoinami bo takie zawsze się znajdą a porządek jakiś musi być
Arek004
3 tyg. temu
A kto stanie przed sądem za sprzedanie polskiego złota przywiezionego z Anglii?
pij
3 tyg. temu
nie pije więc nie jest OK
szkoła
3 tyg. temu
jacy rodzice takie pokolenie
bDSJDLhD
oko
3 tyg. temu
...ludzie czyście wy rozum postradali...czytając wasze wpisy to wstyd mi za waszą degradację zasad... bronicie małolatów którzy już myślą że są modni, postępują tak jak WY...co to za życie bez szacunku do drugiej osoby w nienawiści, w wulgaryzmach...biedacy wyprani z wszystkich autorytetów...jakie będą wasze dzieci...
Waldek
3 tyg. temu
owoc bezstresowego wychowania.
PolaknieWolak
3 tyg. temu
Wstyd dla Urzędu Prezydenta oraz prokuratury. Pod obrazę Prezydenta można podciągnąć wszystko. Zresztą zobaczcie dawne wypowiedzi P. Andrzeja Dudy dotyczącej tego zapisu prawnego, był on tego krytykiem a teraz? Jeszcze raz wstyd. Młodość rządzi się własnymi prawami i powinno to oceniać społeczeństwo ale żeby ciągnąć młodych po sądach to już jest gruba przesada.
Jacek
3 tyg. temu
Słabeusz. Znieważyli kawałek plastiku. Jak by mu dali po m. Lub opluli wtedy ewentualnie może mówić o znieważeniu.
Qwer
3 tyg. temu
Już nie ma za co karać?
Tttt
3 tyg. temu
Są zasady których nie wolno łamać. Prezydent został wybrany i trzeba go szanować.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić