Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Żona ministra Czarnka pracuje na KUL. Takie ma stanowisko

378
Podziel się:

Październik oznacza powrót studentów na uczelnie. W Lublinie właśnie zainaugurował Wydział Medyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z uczelnią od lat związana jest żona ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Jakie stanowisko zajmuje tam Katarzyna Czarnek?

Żona ministra Czarnka pracuje na KUL. Takie ma stanowisko
Żona Czarnka pracuje na KUL. Takie ma stanowisko Na zdjęciu: wojewoda lubelski Lech Sprawka (3P), minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (2P) oraz minister zdrowia Adam Niedzielski (P) podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/23 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

W środę 5 października miała miejsce uroczysta inauguracja działalności Wydziału Medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Władze uczelni podały, że "z dniem 1 października 2022 r. został powołany Wydział Medyczny, w skład którego wchodzą Instytut Nauk o Zdrowiu, Instytut Nauk Biologicznych". Jest to inicjatywa, która od samego początku budzi liczne kontrowersje, zwłaszcza, że kojarzona głównie z humanistycznymi kierunkami uczelnia od października 2023 roku chce kształcić przyszłych lekarzy.

Podczas uroczystości w Lublinie obecny był m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk zapewnił, że uczelnia otrzyma od państwa ogromną sumę pieniędzy. - Chcemy przeznaczyć na wsparcie tej inicjatywy 40 mln zł w formie obligacji - zapewnił. Dodał, że powstanie Wydziału Medycznego na KUL wpisuje się w działania jego resortu. Ma stanowić odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie na brakujących w Polsce lekarzy.

Żona Czarnka pracuje na KUL. Takie ma stanowisko

Jak się okazuje, wsparcie finansowe od państwa to nie jedyna rewelacja związana z nowym wydziałem KUL. Uwagę zwraca też dr Katarzyna Czarnek, żona ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Partnerka polityka została zastępczynią dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL 9 marca 2021 roku na ówczesnym Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu, który został przekształcony w obecny Wydział Medyczny i Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych. Pełniącą obowiązki dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu jest dr Kinga Kulczycka.

Panie będą zarządzały kierunkami takimi jak dietetyka, pielęgniarstwo i położnictwo. Z kolei Instytutem Nauk Biologicznych pokieruje dr hab. Maciej Mastyk. Studenci będą kształcili się tam na kierunku jakim jest biotechnologia.

Kim jest Katarzyna Czarnek? O żonie ministra edukacji wiadomo niewiele. Informacje poświęcone zastępczyni dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu KUL są szczątkowe. Wiadomo jedynie, że wykładała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także otrzymała tytuł doktora Biologii, o czym informował sam Czarnek na swoim Twitterze.

Sama strona KUL nie podaje szczegółowych informacji o dorobku naukowym Katarzyny Czarnek czy jej pracach dyplomowych. Wiadomo jednak, że prowadzi zajęcia z biochemii ogólnej i żywności, a także mikrobiologii ogólnej z elementami technicznej.

Zobacz także: Rydzyk wychwala Czarnka. „W życiu nie słyszałem większej bzdury”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(378)
Teali
4 dni temu
Polacy !!! Rozliczyć PiS za okradanie nas!!!!!
Waldek
4 dni temu
Ile ludzi w kul dostało za nic dyplomy, doktoraty i tytuły!! To drsństwo!!!!!
Waldek
4 dni temu
Cały ten kul to twierdzą szatana!! Oszustwo. Nepotyzm. Bezprawie!!!!!
Waldek
4 dni temu
Nie wstyd tej pani że jej !ąż tak miesza z nłotem zawód nauczycielski??? Czekać jak dostanie tryliony z kasy podatników na pseudo działalność naukową!!! Wstyd i hańba!!!!!!
szaman+
2 miesiące temu
No nie fanatycy, uczą o biologii. O zerowej wiedzy na temat nauki. Co za cyrk PiS i klerykałów, tylko że kółek brak.
Tadek
2 miesiące temu
Rolnik szuka żony ciąg dalszy ? To jeszcze nie koniec ?
Zenek
2 miesiące temu
I ci "lekarze" od Czarnek będą próbowali leczyć ludzi ? Ludzie uciekajmy
Mietek
2 miesiące temu
Szkoda gadać, wieśniactwa do końca, PiS rzadzi
Mietek
2 miesiące temu
Znachorów i wróżek pełno a oni chcą jeszcze szkolić ?
dno
2 miesiące temu
Tak nas mafia pisowska z Kaczyński i Morawieckim urządziła. Rozkradli spośród swoich, rodzin, bliskich i znajomych. Czornek nie może być gorszy ze swoją żoną od pozostałych Nepotyzm nacałego Stali się milionerami i oligarchami a Polacy w nędzy. Teraz herszt grzebie w wyborach , żeby je sfałszować bo jak przegrają to do więzień
Jacek K
2 miesiące temu
A kto jej tą dobrze płatną pracę załatwił? minister Czarnek czy prezes Kaczyński?
Ecsx
2 miesiące temu
Jeżeli będą kształcić lekarzy, takich prawdziwych a nie aborterów czy przpiesywaczy leków to jak najbardziej ok
Yoko
2 miesiące temu
No cóż, niektóre osoby wszystko pis wybaczą i będą go bronić, bo to jedyny rząd co im coś dał " a za po było bezrobocie, mega kapitalistyczny wyzysk i zero pomocy socjalnej od państwa. A tu nagle dzięki kościół wygrał pis i ludziom dał trzynastki, czternastki, 500 + a potem wygadywanie w TVP, że kasa na tarczę antykryzysową, antyinflacyjną i na polski ład Polska dostała od Unii Europejskiej a już dawno unia Europejska nie daje nam kasy tylko kary do płacenia. A niestety są ludzie, którzy dla kasy i ratowania własnego tyłka zrobią i zniosą wszystko i dla nich nieważne na kogo zagłosują i jakie będą tego skutki dla nich samych i reszty narodu, najważniejsze żeby,, rząd coś im dał " jak 500+, bony, zasiłki itd.
Adam
2 miesiące temu
Rumcajs, tu chodzi o to, że to jest finansowane z podatków wszystkich obywateli bez względu na światopogląd i wyznanie. A przede wszystkim o to czego będą tam uczyć a tym samym jak będą leczyć i traktować pacjentów absolwenci KUL na podstawie prania mózgu, które KUL im zafunduje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić