aktualizacja 

Zoperowali dziecko wbrew woli rodziców. Powód ich sprzeciwu był szokujący

157

W Nowej Zelandii doszło do operacji sześciomiesięcznego dziecka. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie okoliczności zabiegu. Rodzice malucha nie zgodzili się, aby lekarze przetoczyli mu krew. Powód, jaki podali, okazał się naprawdę szokujący.

Zoperowali dziecko wbrew woli rodziców. Powód ich sprzeciwu był szokujący
Sześciomiesięczny maluch został zoperowany wbrew woli rodziców (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, baranozdemir)

Jak informuje portal UPI, dziecko, którego personalia nie zostały podane do wiadomości publicznej, jest już po operacji. Zabieg ratujący życie okazał się udany, jednak aby go w ogóle przeprowadzono, konieczne okazało się wcześniejsze uzyskanie przez służbę zdrowia prawa do tymczasowej opieki nad niemowlęciem.

Nie pozwolili zoperować swojego dziecka. Szokująca przyczyna

Powodem, dla którego rodzice nie zgodzili się na przeprowadzenie operacji ratującej życia dziecka, była ich niechęć do szczepień. Para uznała, że nie może dopuścić, aby niemowlęciu przetoczono krew osób, które je wcześniej przeszły.

Sprawa znalazła swój finał przed Sądem Najwyższym Nowej Zelandii. Sprawę rozpatrywał sędzia Ian Gault, który orzekł na korzyść przedstawicieli służby zdrowia. Dziecko zostało odebrane rodzicom przez policjantów – stróże prawa zostali wówczas nazwani przez parę "przestępcami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Przeszczep narządów od zmarłych na COVID-19. Lekarz wyjaśnia, czy to możliwe

Rodzice nie poprzestali na wejściu w konflikt z funkcjonariuszami policji. Próbowali także zastraszyć lekarzy, którzy przygotowywali niemowlę do operacji, grożąc, że postawią im zarzuty karne, jeśli tylko dotkną malucha.

Dotkniesz naszego dziecka, a my postawimy ci zarzuty karne – grozili lekarzom wściekli rodzice (UPI).

Zachowanie rodziców było na tyle nieprzewidywalne, że sędzia był zmuszony wydać kolejne orzeczenie na korzyść służby zdrowia. Na jego mocy dr Finucane i dr Magee, którzy przygotowywali dziecko do operacji, mieli prawo kontynuować swoje działania, a pozwani – utrudniać im zadania czy traktować w sposób pozbawiony szacunku.

Zabieg został przeprowadzony w Szpitalu Starship w Auckland. Wydarzenie zmobilizowało kilkudziesięciu innych antyszczepionkowców do zorganizowania przed budynkiem czuwania, mającego na celu wyrażenie wsparcia dla rodziców operowanego dziecka.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić