Zostawił list. Służby wyciągnęły z wody mężczyznę ukrytego w zaroślach

54

Policja i staż pożarna z Wilczyna rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania jednego z okolicznych mieszkańców po tym, jak jego rodzina odkryła w domu list pożegnalny. Służby znalazły zaginionego przemoczonego i wyziębionego, ukrytego w zaroślach nad Jeziorem Wilczyńskim.

Zostawił list. Służby wyciągnęły z wody mężczyznę ukrytego w zaroślach
Mężczyznę znaleziono w zaroślach w jeziorze (Facebook, OSP KSRG Wilczyn)

W czwartek po południu policja ze Ślesina (woj. wielkopolskie) otrzymała nietypowe zgłoszenie. Rodzina pewnego mężczyzny zaalarmowała służby, że ich krewny zostawił w domu list pożegnalny. W niepokojącej wiadomości miała pojawić się nazwa oddalonej o ok. 20 km miejscowości Wilczyn - podaje KMP w Koninie.

"Usilnie próbował się przed kimś ukryć"

Służby natychmiast udały się do wskazanej w liście wsi. Wkrótce funkcjonariusze zlokalizowali pojazd poszukiwanego, porzucony w pobliżu plaży GOSiR nad Jeziorem Wilczyńskim. W akcję zaangażowano wówczas strażaków z PSP i OSP Wilczyn.

Strażacy rozpoczęli poszukiwania w wodzie. Podczas wodowania łodzi strażackiej mundurowi zauważyli, że coś porusza się w pobliskich zaroślach w jeziorze. Okazało się, że był to człowiek, sprawiający wrażenie, jakby bardzo chciał się przed kimś ukryć.

Funkcjonariusze i strażacy wciągnęli odnalezioną osobę na łódkę i odtransportowali ją na brzeg. Był to poszukiwany przez służby mężczyzna, całkowicie wyziębiony i przemoczony.

Mężczyźnie udzielono pomocy i przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała KMP w Koninie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Poszukiwana 4-latka z Australii odnaleziona. Policja zatrzymała podejrzanego o uprowadzenie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić