Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Zostawił psa w aucie i poszedł do sklepu. W środku upalnego dnia

11

Niestety, mimo licznych apeli, właściciele psów wciąż zostawiają je w aucie. Ostatni taki przypadek miał miejsce w Warszawie, gdzie zwierzę zostało pozostawione w pojeździe przed centrum handlowym. Samochód stał w pełnym słońcu, zwierzę nie miało wody, ani nawet uchylonej szyby.

Zostawił psa w aucie i poszedł do sklepu. W środku upalnego dnia
Kierowca zostawił w aucie psa. Strażnicy miejscy szybko interweniowali (Straż Miejska w Warszawie)

Strażnicy miejscy z Warszawy otrzymali zgłoszenie dotyczące psa zamkniętego w aucie na nasłonecznionym parkingu. Po dotarciu na miejsce przed jednym z centrów handlowych, funkcjonariusze zidentyfikowali samochód marki toyota i potwierdzili obecność psa w jego wnętrzu.

Warunki były niebezpieczne dla zwierzęcia, gdyż auto nie miało uchylonych szyb, a pies nie miał dostępu do wody. Na szczęście był już późny popołudniowy czas, więc słońce nie świeciło tak intensywnie. Mimo to zachowanie psa świadczyło o odczuwaniu dyskomfortu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemniczy albinos w Kluczborku. Nagrał bliskie spotkanie z białą nutrią

Zostawił psa w aucie

Funkcjonariusze straży miejskiej stwierdzili, że nie ma potrzeby wybijania szyby w drzwiach samochodu. Za to natychmiast skontaktowali się z ochroną centrum handlowego.

Za pomocą głośników ochrona rozpoczęła nadawanie komunikatu, wzywając właściciela pojazdu. Krótko po tym zjawiał się przy aucie właściciel, z którym przeprowadzono rozmowę wychowawczą.

Kierowca był wyraźnie zakłopotany, przeprosił za swoje zachowanie i obiecał, że nigdy już tak nie postąpi. Licznie zgromadzeni obserwatorzy interwencji w ciepłych słowach podziękowali strażnikom za pomoc - przekazała Straż Miejska w Warszawie.

Pies w nagrzanym aucie? Reaguj!

Strażnicy przypominają, że nieruchomy pojazd pozostawiony na słońcu staje się jak piekarnik. Pozostawienie dzieci lub zwierząt w zamkniętych samochodach to bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W takich warunkach temperatura wewnątrz pojazdu może szybko wzrosnąć do niebezpiecznych poziomów.

W takich przypadkach każda chwila się liczy. Warto natychmiastowo powiadomić służby ratunkowe lub straż miejską, aby uniknąć tragedii.

Nie wahajmy się reagować, gdy zauważymy taką sytuację. W Polsce obowiązuje prawo wyższej konieczności, które chroni osoby podejmujące działania w obronie życia, na przykład dziecka pozostawionego w rozgrzanym samochodzie, przed ewentualnymi konsekwencjami prawno-karnymi.

Prawo to stosuje się zarówno w przypadku ratowania ludzi jak i zwierząt. Nigdy nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w zaparkowanych na słońcu pojazdach! - dodają warszawscy strażnicy miejscy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić